Левски почете 75-годишнината от рождението на Гунди със страховит обрат над Ботев на "Георги Аспарухов"

Снимка: Официален сайт на Левски

9586 0

Отборът на Левски постигна трудна, но заслужена победа в 33-я кръг на Първа лига, след като направи пълен обрат над Ботев Пловдив на "Георги Аспарухов".

Отборът на Делио Роси изоставаше с 0:2 на почивката след два бързи гола дело на Пауло и Петков. След почивката обаче "сините" бяха напълно преобразени и вкараха три безответни гола, за да спечелят трите точки.

С тази победа Левски събира 60 точки на третата позиция, а Ботев е пети с 49 пункта.

В първите 15' от срещата двата отбора играха предпазливо, като здравите битки се случваха в средата на терена. Пред двете врати опасности няма.

3' по-късно и Ботев отговори. Тодор Неделев застана зад топката при изпълнение на пряксвободен удар, но ударът му с левия крак премина на сантиметри от страничната греда.

След 25' Ботев натисна съперника си и това даде резултат. В 31' Лазар Марин изведе отлично Жоао Пауло. Последният прати топката отлично в диагоналния ъгъл с удар по земя.

Само за 2' "канарчетата" вкараха и втори. Фелипе Бризола центрира добре в наказателното поле и там Стивън Петков засече с глава - 0:2.

Домакините опитаха да върнат едно попадение преди почивката, като в 37' Габриел Обертан центрира от корнер, а Холмар Ейолфсон нанесе удар с глава, но Кайзер спаси.

В началото на втората част Делио Роси направи две смени, като Ривалдиньо замени Габриел Обертан, а Паулиньо се появи на мястото на Станислав Иванов.

Най-големият пропуск в мача направи Стивън Петков в 62'. Нападателят на "канарчетата" бе оставен сам на границата на вратарското наказателно поле от Жоао Пауло, но стреля над гредата.

70' след началото на срещата Левски намери път към вратата на Ботев. Нелуц Рошу бе изведен в наказателното поле и той върна към Паулиньо, който бе оставен сам на точката за дузпата и не сбърка - 1:2.

6' преди края на срещата Филипов извърши нарушение срещу Паулиньо в наказателното поле, а зад топката застана Ривалдиньо, който бе точен за първия си гол с екипа на Левски.

В първата минута на добавеното време Левски направи пълен обрат. Паулиньо донесе трите точки на своя тим, след като се възползва от избита топка от Кайзер.

Преди мача

Левски посреща Ботев в един от големите празници за "синия" отбор. На днешната дата преди 75 години е роден Георги Аспарухов-Гунди, който по ирония на съдбата в кариерата си е играл единствено за столичния тим и днешния им съперник.

Треньорът на Левски Делио Роси избра за днешния мач да не ползва Давид Яблонски, Жорди Гомес, Филипе Нашименто, Хали Тиам, Антонио Вутов и наказаният Серджио Буш. Освен румънският нападател, останалите футболисти са заплашени от това да пропуснат финала за Купата на България, ако си изкарат жълт картон и за това няма да играят днес.

Последната среща между двата тима бе в Пловдив, когато "канарчетата" спечелиха с 1:0, а при последната визита на "жълто-черните" Пламен Димов си отбеляза автогол в края и "сините" спечелиха със същия резултат.

Състави:

Левски: 89. Николай Кръстев, 3. Аймен Белаид, 5. Холмар Ейолфсон, 6. Ивайло Найденов, 11. Антъни Белмонт, 25. Афонсо Фигейредо, 26. Йерсон Кабрал, 30. Нелуц Рошу, 32. Габриел Обертан, 71. Васил Панайотов - капитан, 99. Станислав Иванов

Ботев: 22. Даниел Кайзер, 28. Филип Филипов, 18. Радослав Терзиев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин 10. Серкан Юсеин, 7. Фелипе Бризола, 8. Тодор Неделев, 9. Иван Василев, 37. Жоао Паоло, 20. Стивън Петков