Левски остана без победа в Кипър, а Божинов се завърна със страхотен пропуск

Снимка: Официален сайт на Левски

3320 0

Левски завърши 1:1 със сръбския Чукарички в последната си проверка през тази зима в Кипър. По този начин „сините“ записаха трето равенство и завършиха лагера си без постигнат успех.

Давиде Мариани беше точен в 7-ата минута, след като бе изведен от Паулиньо. Именно бразилецът пропусна минута по-късно след подаване на Божинов. Опасен удар на Овусу пък мина на сантиметри от горната греда на Михайлов в 17-ата минута.

Последва едно положение пред Мариани в 27-ата минута, а след 120 секунди Горанов пропусна срещу вратаря. Стражът на сърбите се хвърли в краката на синия капитан и изби. В 32-ата минута Джорджевич изравни. В 38-ата минута Божинов имаше шанс да изведе Левски напред, но направи невероятен пропуск.

Втората част бе доста по-бедна откъм положения. Овусу отправи тежък удар в 55-та минута, но Николай Михайлов внимаваше и спаси. Иван Горанов пък отправи опасен удар от фаул в 65-та минута, но Неманя Стеванович успя да спаси.

А какво заяви изпълнителният директор на тима Павел Колев относно събитията в последните дни - вижте в този материал.