Левски изпусна Партизан на прощаване с Кипър

Снимка: Иван Йочев

999 0

Левски завърши наравно със сръбския гранд Партизан. "Сините" стигнаха до 1:1 с "гробарите", като точен бе Роман Прохазка. За съперника се разписа Йованович.

Това бе петата и последна контрола на столичани на лагера в Лимасол.

Първото полувреме премина без чисти голови положения пред двамата вратари. Партизан изпълни повече ъглови удари пред вратата на съперника, но без да се налага Йоргачевич да се намесва.

Треньорът на "сините" Елин Топузаков извърши 2 смени на полувремето, пускайки Амаду Сукуна вместо Антонио Аниете, а Александър Александров замени Антон Огнянов.

В 54-ата минута Роман Прохазка разтресе гредата, но 3 минути по-късно успя да се разпише. Адениджи проби вихрено и стреля мощно, Стеванович изби, но при добавката словакът не сгреши - 1:0.

Радостта в Левски трая твърде кратко, тъй като в 69-ата минута Партизан успя да изравни. Йованович засече с глава след центриране от пряк свободен удар и успя да изненада Йоргачевич.

В последните минути на мача Левски натисна своя противник, но не успя да изкопчи повече. В 85-ата минута Адениджи стреля покрай сръбската врата. С пропуск се отчете и влезлият като резерва Божидар Краев.

ЛЕВСКИ: Йоргачевич, Яблонски, Пиргов, Минев, Прохазка, Костадинов, Огнянов, Бурабия, Нар, Аниете, Адениджи

ПАРТИЗАН: Стеванович, Богосавац, Ел Мунир, Чиркович, Босняк – Йевтович, Косович, Михайлович, Джуркович – Йованович и Тавамба.