Левски и Царско село "спукаха топката" преди подновяването на Първа лига (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

11163 0

Левски и Царско село завършиха наравно 0:0 в последната контрола на "сините". преди подновяването на срещите от Първа лига. Контролата преминава в спокойно темпо, като и двата отбора не създадоха голям брой положения. Най-чистото такова дойде в 35-ата минута, когато Реди Каса нацели гредата за Царско село.

През второто полувреме отново "царете" имаха чисто положение, като Паолучи стреля опасно в 77-ата минута. Андреев спаси, след това Ван де Каап изчисти топката от голлинията на "сините".

Левски подновява участието си в първенството с двубой с Локомотив Пловдив в събота. Царско село ще посрещне Берое в неделя.

Във 2-ата минута неточно връщане назад на Патрик-Габриел Галчев към Пламен Андреев позволи на Полиезе да изпрати удар към вратата на "сините". Изстрелът беше далеч от целта. Асен Митков в 4-ата минута центрира. Ндиае скочи и хвана топката.

В първите минути "сините" опитаха да атакуват предимно отдясно чрез Георги Миланов. Домакините не бързаха и залагаха на постепенно изграждане на атаките.

В 8-ата минута Ван дер Каап намери Здравко Димитров на левия фланг. Жереми Петрис изчисти топката в корнер. Нищо по-опасно не последва.

Пет минути след това Радослав Цонев опита да изведе Миланов на добра позиция. Реферът обаче отсъди засада. След това Миланов даде дълъг пас на Здравко Димитров. Крилото на "сините" направи няколко финта и топката беше изчистена в ъглов удар. Центрирането беше избито от Копола.

Царско село опита контраатака. Валентино Полиезе стреля прекалено неточно, за да затрудни Пламен Андреев.

В 23-ата минута Антоан Стоянов беше фаулиран от Пламен Крумов. Цонев центрира и Ндиае улови топката. В 25-ата минута Левски стигна до най-добрата си възможност. Георги Миланов комбинира с Цонев и Миланов стреля. Ндиае обаче успя да спаси.

В 35-ата минута Реди Каса стреля от далечна дистанция и нацели гредата. Пламен Андреев обаче докосна топката и изчисти в корнер.

В 38-ата минута Георги Миланов беше задържан за рамото, като останаха съмнения за нарушение. Такова не беше отсъдено.

В 44-ата минута Миланов комбинира с Галчев вдясно. Центрирането на последния беше лошо и излезе в аут.

Младият Атанас Килов влезе в игра вместо Хосе Кордоба. Срещата продължи в спокойно темпо и нито един от двата тима не вдигна оборотите в следващите няколко минути.

В 56-ата минута Цонев центрира към Георги Миланов. Миланов стреля с глава в аут. Четири минути след това Царско село се опита да направи нещо по-интересно чрез Каса. Ударът му мина в аут. Станимир Стоилов замени Андриан Краев и Георги Миланов, като реши да даде шанс на юноши.

В 66-ата минута Цонев центрира от пряк свободен удар. Получи се разбъркване и Здравко Димитров стреля. Топката излезе в корнер. След това останаха съмнения за игра с ръка на футболист на Царско село. Съдията Ивайло Ненков прецени да не отсъжда нарушение.

В 71-ата минута Асен Митков сбърка подаване и Венци Христов можеше да организира контраатака за Царско село. Защитата на Левски се намеси обаче. В 76-ата минута Левски стигна до ъглов удар. Здравко Димитров центрира към Ван дер Каап, но изстрелът на нидерландеца мина встрани.

В 77-ата минута Паолучи стреля много опасно, Андреев изби. При добавката Ван дер Каап изчисти топката от голлинията с пета. В 80-ата минута Васил Георгиев стреля с глава в аут.

В 85-ата минута Алесандро Мартела получи втори жълт и червен картон след нарушение. Въпреки това обаче изгоненият футболист беше заменен по съгласие на треньорския щаб на Левски. Две минути след това Патрик-Габриел Галчев центрира и Ндиае излезе, за да хване топката.

СЪСТАВИ

ЛЕВСКИ: 66. Пламен Андреев – 22. Патрик-Габриел Галчев, 5. Килиан ван дер Каап, 33. Хосе Кордоба, 4. Иван Горанов, 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 71. Антоан Стоянов, 7. Георги Миланов, 11. Здравко Димитров, 27. Асен Митков

Царско село: 1. Хадим Ндиае - 8. Пламен Крумов, 16. Алесандро Копола, 6. Давиде Витурини, 44. Седрик Каломобо, 4. Валентино Пулиезе, 2. Жереми Петрис, 3. Пиер Зебли, 17. Давиде Масела, 93. Реди Каса, 11. Андрей Йорданов

Левски отчете приходи от почти 100 000 лв в първите пет дни от кампанията "Левски е вечен". Традицията с купуването на виртуални билети помага на клуба да закрепи положението си. За срещата с Царско село също бяха пуснати такива.

Очаква се полузащитникът Георги Миланов да започне като титуляр. Бившият футболист на ЦСКА Москва лекуваше контузия, като се очакваше да е готов за игра в края на месец февруари. Въпреки това всичко при него е по план и той влезе в игра срещу Пирин.

Най-вероятно на вратата ще застане младият Пламен Андреев. Централният защитник Келиан ван дер Каап също ще започне от първата минута. Друго ново попълнение - Ноа Сонко Сундберг се върна в Швеция за ден.