Левски би децата на Шахтьор: Двама нови се разписаха - защитник впечатли (ВИДЕО)

Снимка: Levski.bg

6352 0

Левски записа втора поредна победа в Турция, след като сломи с 2:1 отбора на Шахтьор Донецк до 19 години. Новите попълнения на "сините" се включиха силно, като двама от тях дори записаха дебютни голове.

Футболистите на Николай Костов бяха видимо по-добри и заслужено стигнаха до успеха. Все пак украинците могат да съжаляват за няколко пропуска, включително и фрапантен такъв на два метра от вратата, когато резултатът все още бе минимален в полза на българския тим.

И двата гола в срещата бяха реализирани от привлечени през зимата на "Герена" играчи. Първо Фабио Лима си спечели дузпа, която сам реализира в 21-вата минута. През втората част дебютни минути записа и Хоакин Фернандес, който също реализира и първия си гол. След заучено изпълнение на корнер топката бе центрирана и той протегна крак пред вратаря, за да се разпише след малко над час игра.

В последните минути от мача Антон Дрост върна едно попадение след плътен удар от малък ъгъл. Секунди след това Левски уцели греда при един от многото пропуски в мача.

Това бе трети успех за Левски по време на подготвителния лагер в Турция, след като бяха сломени и Тузла Сити (2:0), и Динамо Киев (1:0). Освен това "сините" записаха и четири поражения.

За разлика от другите български тимове - Левски остава в южната ни съседка и подготовката продължава. Отборът има да изиграе още два приятелски мача - първо срещу Кайсар (6 февруари), а след това и срещу Рига (7 февруари).

Първо полувреме

Българският отбор бе по-активен и след 20-ина минути игра стигна до дузпа. Новото попълнение Фабио Лима си я спечели, след като показа техника на аутлинията и бе задържан и съборен от съперников футболист.

21' - 1:0! Самият Лима се нае с изпълнението и въпреки че вратарят хвана ъгъла, Фабио реализира първото си попадение с екипа на Левски.

Българският тим продължи да бъде по-добрият на терена, но юношите на Шахтьор добиваха повече увереност и опитваха все по-често да атакуват, като на няколко пъти го сториха и опасно.

След около 40 минути игра Илиян Стефанов притесни феновете и Николай Костов, след като остана на земята и се хвана за лявото коляно. Реакцията му бе притеснителна, но в крайна сметка след лекарска помощ се изправи на крака и продължи срещата.

Второ полувреме

Около 52-рата минута се стигна до огромен пропуск за украинците в най-чистото им положение до момента. Техен играч получи в наказателното поле на два метра от голлинията, но прати топката високо над напречната греда с едно докосване.

След час игра Левски отне опасно топката и тя стигна до Илиян Стефанов в наказателното поле. Той стреля, но вратарят спаси и изби в ъглов удар.

61' - 2:0! Корнерът бе изпълнен заучено и след комбинация на малко разстояние топката бе центрирана, а крак пред вратаря протегна новото попълнение Хоакин Фернандес, който вкара и първи гол при дебюта си.

В последните минути от двубоя Марин Петков пропусна страхотен шанс сам срещу вратаря при атака, в която Левски имаше числено предимство. При добавката пък топката бе пратена в ръцете на стража.

88' - 2:1! Антон Дрост намали пасива на своя тим в самия край, след като бе изведен опасно в наказателното поле и вкара от малък ъгъл. При следващата атака пък "сините" уцелиха и греда.

СЪСТАВИ

Левски: 99. Андонов, 77. Михалев, 50. Димитров, 4. Любенов, 15. Божилов, 20. Чандъров, 11. Ел Джемили, 14. Стефанов, 7. Лима, 31. Стивън Жерард, 21. Йовов

Шахтьор: 1. Кравец, 2. Дрозд, 3. Данковский, 4. Удод, 5. Халонский, 6. Лосенко, 7. Юшченко, 8. Янович, 9. Демченко, 10. Сметана, 11. Княжев

Левски се представя доста колебливо в контролите. До момента „сините“ инкасираха четири поражения в шест мача и записаха две победи, като първата дойде срещу Тузла Сити с 2:0, а вчера (2 февруари) бе победен Динамо Киев с минималното 1:0 с гол на Патрик-Габриел Галчев.

"Синият" наставник Николай Костов бе доста доволен от победата над Динамо Киев, заявявайки, че отборът започва да действа по-дисциплинирано и да следва игровия план.

Двубоят с младежите на Шахтьор ще бъде седмата контрола на столичани през зимната подготовка. До нейния край им остават още две: Левски - Кайсар (6 февруари) и Левски - ФК Рига само ден по-късно.