След обрат Левски продължава напред за Купата на България

Снимка: Официален сайт на Левски

8688 0

Левски започна успешно участието си в тазгодишното издание в турнира за Купата на България. "Сините" победиха с 1:4 Партизан (Червен бряг), като трябваше да обръщат резултата. За столичани се разписаха Валери Божинов, Здравко Димитров и Мартин Петков, а Петко Петков си вкара автогол. За домакините се разписа Любомир Иванов.

Очаквано "сините" бяха доста по-активни от самото начало на двубоя. Отборът на Георги Тодоров владееше почти изцяло топката и организираше атаки, като първият по-опасен удар бе дело на Стивън Петков. Той излезе сам срещу вратаря след пас на Здравко Димитров, но вратарят на домакините изби в корнер.

В 15' столичани можеше да открият резултата, като Божинов изведе Марин Петков сам срещу вратаря, но бе вдигната засада, макар такава да нямаше. Последваха няколко силни минути за домакините, в които изпълниха три корнера, но не се стигна до нищо опасно.

След това Левски възстанови доминацията в притежанието на топката, но въпреки атаките, те не бяха достатъчно прецизни, за да стигнат до попадение. В 34' шокиращо домакините поведоха в резултата, след като защитата на "сините" тотално подцени случващото се.  Петко Петков проби отдясно и подаде отлично към Любомир Иванов, който бе останал непокрит прониза вратата на "сините".

Радостта на Партизан не продължи дълго, като минута след това Валери Божинов изравни. Здравко Димитров подаде към нападателя, който бе останал сам срещу вратаря - 1:1. В 42' столичани стигнаха до обрат, след страхотен гол на Здравко Димитров. Той получи по левия фланг, влезе навътре и стреля много мощно от разстояние. Топката отиде към далечния ъгъл на вратата на Партизан, отклони се от напречната греда за 1:2.

Второто полувреме започна с добро положение за Левски. Топката се озова в Мартин Петков в наказателното поле на Партизан. Той направи финт и стреля много силно, но и неточно.

В 62' след ъглов удар Георги Александров стреля с глава, но вратарят на Партизан улови топката. Минута по-късно Здравко Димитров изведе Мартин Петков сам срещу вратаря, но ударът не бе добър. Минута след това Патрик-Габриел Галчев проби чудесно по десния фланг и пусна успореден пас на голлинията. Там Петко Петков си отбеляза автогол за 1:3.

Не след дълго Георги Александров можеше да покачи резултата, но нямаше късмет. Първо негов силен удар се отби от страничната греда, а след това и резервният вратар на домакините Веселин Сашев спаси. След това и Даске пробва опасен удар. Десет минути преди края гредата спаси столичани след опасен удар от пряк свободен удар на Любомир Илиев.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Партизан: 8. Станислав Антонов, 2. Стефан Стефанов, 7. Калоян Тодоров, 23. Петко Петков, 15. Ангел Русев, 16. Галин Великов – к, 11. Любомир Иванов, 3. Слави Паскалев, 66. Милен Иванов, 6. Митко Милчев, 8. Димитър Димитров

Левски: 12. Николай Кръстев, 9. Стивън Петков, 11. Здравко Димитров, 39. Деян Иванов, 41. Георги Александров, 31. Костадин Илиев, 66. Орлин Старокин, 79. Мартин Петков, 88. Марин Петков, 22. Патрик-Габриел Галчев, 86. Валери Божинов

Играчите на Георги Тодоров са в серия от три мача без победа - 2 загуби и 1 равенство. В групата от 18 футболисти за мача той не включи много основни играчи, сред които Николай Михайлов, наказаният Живко Атанасов, Паулиньо, Ивайло Найденов, Мартин Райнов и Андриан Краев. Впечатление прави, че за втори пореден мач наставникът няма да разчита и на Станислав Иванов, Илия Юруков и Симеон Славчев.

Освен това в последния момент отпадна и Найджъл Робърта, който претърпя лека катастрофа. Домакините от Партизан пък няма какво да губят, макар да имат доста кадрови проблеми преди двубоя. Те излизат да изиграят мача на живота си и ще направят всичко по силите си да затруднят "сините".