Как Левски може да играе директно в Европа?

Снимка: Levski.bg

8162 0

В идната сряда, 7 юни, от 18:45 часа, ще се изиграят последните 3 мача от сезон 2022/23 в Първа лига, а резултатите от тях ще дадат отговор на три важни въпроса - кой ще бъде шампион на България, кой ще финишира на третото място и кой ще завърши на четвъртата позиция.

Мачовете на 7 юни:

• 18:45 часа, Левски - ЦСКА
  • 18:45 часа, ЦСКА 1948 - Локомотив Пловдив
  • 18:45 часа, Черно море - Лудогорец

Класирането в 'първата шестица' в момента!

• 1. Лудогорец - 82 точки
  • 2. ЦСКА - 81 точки
  • 3. ЦСКА 1948 - 63 точки
  • 4. Левски - 61 точки
  • 5. Черно море - 54 точки
  • 6. Локомотив Пловдив - 53 точки

Както е известно, третото място дава директен "билет" за участие в квалификациите на третия по сила европейски клубен турнир - Лига на конференциите, докато четвъртото осигурява само бараж за тях, който ще бъде срещу седмия в крайното класиране в Първа лига.

За да не се налага на състава на Елин Топузаков да играе бараж, който е насрочен за 11 юни, той трябва да победи ЦСКА и да се надява ЦСКА 1948 да загуби от Локомотив Пловдив.

Друг вариант за "сините" няма, тъй като, дори да победят ЦСКА, а ЦСКА 1948 да направи равен с Локомотив Пловдив и така и двата тима да имат по равен брой точки (64), това не ги устройва! Защо? Защото при определяне на крайното класиране се взимат под внимание резултатите от директните сблъсъци през редовния сезон, а в тях Левски загуби с 0:1 от ЦСКА 1948 (1 кръг) и стигна само до 0:0 на "Герена" (16 кръг).

*Четете последните НОВИНИ ОКОЛО ЛЕВСКИ в SportLive.bg!