Изравнен рекорд! 19-годишен и Георги Иванов - Гонзо са №1 в Левски през XXI век

Снимка: Levski.bg

6068 0

Левски победи с 2:1 Ал Насър от ОАЕ в първата си контрола по време на подготвителния си лагер в Дубай. Проверката се проведе в четвъртък, а в герой за „сините“ се превърна Марин Петков, който заби и двете попадения.

Той откри резултата още в 1-ата минута, а след това удвои в 22-ата минута. По този начин 19-годишният нападател изравни любопитен рекорд на легендарния Георги Иванов-Гонзо, пише „Мач Телеграф“.

И двамата са вкарали по два пъти първия гол за Левски след настъпване на Нова година през 21 век. Друг играч на „сините“ не го е постигал.

Петков реализира преди 2 дни срещу Ал Насър. За първи път той реализира дебютния гол за „сините“ през 2021 година, когато столичният гранд загуби с 1:2 от словенския Домжале.

Гонзо също го направи 2 пъти в началото на века. Иванов бележи срещу варненския Феърплей (10:0) през 2001 г. и срещу Черноморец (3:0) през 2004 г.

Прочетете ТУК подробен репортаж от успеха на Левски срещу Ал Насър.