Христо Йовов маркира два проблема на "Герена", но уточни: Левски не е бил надиграван


Христо Йовов маркира два проблема на "Герена", но уточни: Левски не е бил надиграван
Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

2858 0

Бившият футболист на Левски Христо Йовов даде интервю пред "Тема Спорт", в което коментира актуалната обстановка в "синия" клуб. Бижутера започна "разбора" си с отговор на въпрос трябва ли да се изпада в паника след последните два неуспешни мача (1:2 от Славия и 0:0 със Септември София):

"Не. В никакъв случай, с оглед и на направената ротация в отбора в тези мачове, особено във втория, както и с липсата на достатъчно играчи. Затова случилото се за мен е напълно нормално. Дали трябва да е светнала червена лампичка за треньор и играчи? Не мисля. Продължавам да твърдя, че доста бързо се постигнаха много трудни успехи. Това е и причината сега у някои привърженици да има разочарование. С оглед на екипа, футболистите, с които Левски разполага, такива спадове не са нещо необичайно".

Йовов изрази мнение, че в момента основният проблем в състава на Станимир Стоилов е липсата на типичен централен нападател: "И в двата мача Левски превъзхождаше съперниците си и това бе видно за всички. Просто отборът нямаше шанс да отбележи повече попадения от едното срещу Славия. Това е и основната причина. Главното е, че в момента "сините" нямат изявен централен нападател. Но тази тема не е нова, а на повече от година. С оглед на финансовите възможности на клуба, е нормално не всички постове в отбора да са силни и да бъдат това, което трябва. Логично е".

Бившият играч на "сините" маркира и друг съществен проблем на "Герена": "Левски няма такава скамейка, че да може да играе в сгъстен цикъл сряда-събота и постоянно да е на високо ниво. Хубавото е, че в нито един случай "сините" не са били надигравани. Напротив - точно обратното е".

На въпрос какво трябва да промени Левски в предстоящия сблъсък с Локомотив Пловдив (22 октомври, 19:45 часа), Йовов бе категоричен, че треньорът на трябва да сменя философията си: "Не считам, че трябва нещо генерално да се променя. Случва се да загубиш някой и друг мач, но не бива да сменяш философията си".

НАУЧЕТЕ ОЩЕ - Кой ще бъде главен съдия на Левски - Локо Пловдив?

Хареса ли ви тази новина? Не пропускайте важните новини за деня в българския футбол – последвайте специалния ни канал във Viber ТУК!

 

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички