Глупав червен картон не „помогна“ на Дунав, а на Левски ( ВИДЕО)

Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

1959 0

Левски води с 3:1 на Дунав в Русе в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България. „Сините“ са много близо до продължаване в следващата фаза.

Една ситуация в 53-ата минута можеше да се превърне мача в кошмар за гостите, но домакините нямаха възможност да се възползват.

Тогава Илиян Стефанов получи директен червен картон и остави Левски с 10 души на терена. Калин Георгиев извърши нарушение срещу него, след което офанзивният халф се ядоса и удари съперника си без топка. Съдията Владимир Вълков не се поколеба и веднага го изгони.

Вместо обаче домакините да се възползват от численото си предимство, се стигна до нов гол в тяхната врата. Това се случи само 3 минути по-късно. Тогава Чандъров изведе Рикардиньо, който шутира, но стражът изби. Топката обаче се оказа в непокрития Роналдо и бразилецът не сгреши на празна врата - 1:3.