Божинов пак се изправи срещу Левски в сблъсък с 4 гола за едно полувреме

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

4822 0

Левски победи с 3:2 Септември София в приятелски мач, игран на стадион "Георги Аспарухов". "Сините" имаха комфортна преднина от три попадения, но въпреки това в последните минути от срещата се поддадоха на натиска на съперника и видимо се "отпуснаха", което доведе до два гола във вратата им.

Като титуляр срещу "сините" се изправи бившият играч на отбора Валери Божинов. Това е втори път в рамките на няколко седмици, в който му се налага да се изправи срещу Станимир Стоилов и компания, след като жребият за Купата на България събра двата тима за четвъртфиналите, където отново победител излезе Левски.

За "сините" дебютира синът на една от големите легенди в клуба - Христо Йовов. Кристиян Йовов се появи в игра в 60-ата минута, когато Мъри направи множество смени. Така това бяха първите игрови минути за младия Кристиян, макар и те да бяха записани в неофициален двубой.

През първото полувреме нямаше изобилие от положения за гол, като двата тима се размениха по една по-добра ситуация чрез Илиян Стефанов и Асен Георгиев. Първото най-добро положение бе около 22-рата минута, когато Георги Миланов бе сам срещу вратаря, преодоля го, но след това изгуби контрол над топката и не съумя да се разпише.

Все пак "сините" закономерно поведоха в резултата в 40-ата минута. Това се случи чрез дузпа, отсъдена за нарушение на Асен Чандъров срещу Илиян Стефанов. Георги Миланов се нае с изпълнението, прати вратаря в погрешния ъгъл и се разписа.

Многото голове обаче бяха запазени за второто полувреме. Още в началото му Драган Михайлович центрира и след грешка в отбраната на гостите топката попадна в Цунами, който стреля. Неговият удар видимо нямаше да се превърне в гол, но Преслав Бачев сложи крак и отклони топката в друга посока - във вратата си.

В 58-ата минута резултатът стана класически. Велтон блесна с отлична техника и след чудесен дрибъл се справи с няколко играчи на Септември и по красив начин прати топката в далечния ъгъл от границата на наказателното поле.

Последваха нелоши минути за Септември, но тимът не се възползва. Все пак успя да отбележи в 87-ата минута, когато Кристиян Иванов бе изведен сам срещу Пламен Андреев и го преодоля хладнокръвно, след като топката преди това се отби в напречната греда.

Само 3 минути след това интригата дори бе върната, след като Иванов вкара второто си попадение. Той получи пас в наказателното поле и прецизно насочи топката в далечния ъгъл. До края на срещата обаче силите на гостите не стигнаха за нещо повече.

Стартови състави:

Левски: 1. Пламен Андреев – 91. Драган Михайлович, 5. Келиан Ван дер Каап, 4. Иван Горанов, 6. Цунами – 8. Андриан Краев, 10. Радослав Цонев, 14. Илиян Стефанов, 7. Георги Миланов, 17. Велтон, 19. Билал Бари

Резерви: 99. Йоан Загоров (В), 31. Дейвид Михалев, 32. Божидар Костадинов, 34. Димитър Андонов, 35. Адриан Видинов, 36. Марио Дадаков, 37. Ивайло Марков, 38. Кристиян Йовов, 39. Стелиън Георгиев, 41. Александър Божилов, 42. Васил Василев, 45. Преслав Бачев

Септември София: 12. Димитър Шейтанов, 22. Асен Георгиев, 5. Мартин Стойчев, 18. Красиан Колев, 4. Иван Арсов, 10. Асен Чандъров (к), 8. Александър Тодоров, 9. Валери Божинов, 16. Кристиан Пешов, 23. Йоан Гавраилов, 7. Айкут Рамадан

Резерви: 1. Николай Банков, 15. Рафаил Пърликов, 17. Симеон Александров, 20. Владислав Узунов, 2. Илиян Манчев, 26. Георги Иванов, 24. Крис Вълчинов, 13. Михаил полендаков, 3. Георги Джиков, 19. Кристиян Бойчев, 25. Кристиян Иванов