Трагедията на ЦСКА продължи и срещу Ботев, 0:0 срещу 10 "канари" в София

4537 0

Трагедията на ЦСКА продължи и в 25-ия кръг на "А" група. Този път срещу Ботев на "Българска армия" в София. Мачът завърши 0:0, а "канарите" играха с човек по-малко почти цяло полувреме. В 53-ата минута за втори жълт и съответно червен картон терена принудително напусна Даниел Златков. Така ЦСКА е без победа в шести пореден мач (четири загуби и две равенства) и без гол вече 562 минути. След спечелената точка ЦСКА остава на второ място с 46, но следващите го Литекс и Локомотив (София), които имат по 43, може да го настигнат.

В началото на двубоя ЦСКА игра малко по-добре и опитваше да атакува често към вратата на противника. Голямо желание показаха по крилата Иван Стоянов и Неманя Милисавлевич, но малко скрити останаха Хуан Фелипе и Аурелиан Жоаким. Още в 53-ата минута "Ботев" остана с човек по-малко, след като втори жълт и съответно червен картон получи Даниел Златков. Последваха смени и в двата отбора - Галин Иванов извади Иван Стоянов и пусна Луис Соарес. Петър Пенчев направи двойна смяна, изкара най-агресивните Иван Цветков и Мариян Огнянов и пусна в игра Милен Гамаков и Радослав Терзиев. След като останаха с човек по-малко на терена, гостите се поприбраха в защита и добре подредени се справяха с лекота с "червените" атаки. Играчите на ЦСКА продължиха да центрират безспирно, което не доведе до никаква опасност за "жълто-черната" защита.

СТАТИСТИКА:

Мач от 25-ия кръг в "А" група

ЦСКА - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 0:0

ЦСКА: 1. Анатоли Господинов, 21. Венцислав Василев, 14. Валентин Илиев, 3. Александър Тунчев, 77. Тончи Кукоч, 4. Стивън Сънди, 8. Борис Галчев (68-28. Маркиньос), 73. Иван Стоянов (56-20. Луис Соарес), 11. Неманя Милисавлевич, 70. Хуан Фелипе, 13. Аурелиен Жоаким

Резерви: 33. Якуб Дивиш, 6. Пламен Крачунов, 19. Апостол Попов, 34. Денис Причиненко, 28. Маркиньос, 16. Петър Витанов, 20. Луис Соарес

Треньор: Галин Иванов

БОТЕВ (ПЛОВДИВ): 1. Адам Стаховяк, 6. Даниел Златков, 22. Пламен Николов, 28. Филип Филипов, 11. Йордан Христов, 17. Лъчезар Балтанов, 30. Божидар Васев, 16. Томаш Иршак, 7. Мариян Огнянов (57-38. Милен Гамаков), 77. Момчил Цветанов (74-23. Цветелин Чунчуков), 19. Иван Цветков (57-18. Радослав Терзиев)

Резерви: 89. Михаил Иванов, 18. Радослав Терзиев, 24. Лазар Марин, 38. Милен Гамаков, 15. Християн Казаков, 95. Станислав Дрянов, 23. Цветелин Чунчуков

Треньор: Петър Пенчев

Жълти картони: Валентин Илиев, Хуан Фелипе (ЦСКА); Даниел Златков, Момчил Цветанов (Ботев)

Червен картон: Даниел Златков (53-Ботев)

Съдия: Георги Димитров

Стадион: "Българска армия"