Синът на Тервел Пулев блести за ЦСКА във "Вечното дерби" срещу Левски

Снимка: Тервел Пулев

8964 0

"Вечното дерби" между ЦСКА и Левски от Елитната юношеска група до 15 години завърши при равенство 1:1. Двата тима показаха много битка и желание за успех, но така и не излъчиха победител.

Как протече дербито?

Домакините поведоха с попадение на Радостин Стоилов в 34-ата минута. Само минута по-късно обаче "армейците" изравниха, а автор на попадението бе синът на един от най-добрите български боксьори Тервел Пулев - Калоян.

Срещата бе наблюдавана от немалко фенове, които използваха възможността да я наблюдават след присъствието си на последната тренировка на мъжкия отбор на "сините" преди мача с Локомотив София.

Те видяха как Радостин Стоилов откри резултата за своя тим след асистенция на Стивън Гаоте. В ответната атака обаче "червените" върнаха попадението.

Мартин Андонов отправи мощен шут от сериозна дистанция, уцелвайки напречната греда. Калоян Пулев обаче бе на точното място в правилния момент, за да възстанови паритета.

В самия край на двубоя "армейците" можеха да осъществят и пълен обрат. Отново Андонов стреля опасно, но вратарят се намеси добре. Иван Андонов от ЦСКА пък получи червен картон малко преди последния съдийски сигнал за нарушение срещу Стиван Гаоте.

Малко повече от седмица остава до "Вечното дерби" при мъжете. Преди него двама "червени" футболисти трябва да бъдат изключително внимателни.