Шеста поредна победа за ЦСКА, не пожали и Верея

Снимка: БГНЕС

3298 0

ЦСКА-София продължи с отличното си представяне в Първа лига и победи Верея с 3:0 у дома в мач от 8-ия кръг на шампионата. През първото полувреме Кулма отбеляза два гола, а през втората част Каранга отбеляза дежурен гол и се разписа за осми път в осем срещи.

По този начин тимът на Стамен Белчев записа 6-та поредна победа в първенството и поведе с 4 точки пред Лудогорец на върха на класирането и 5 пред Левски. Шампионите утре гостуват на Славия, пък "сините" са гости на Ботев (Пловдив).

Домакините започнаха активно двубоя и още в началните минути създадоха опасни положения. В 7' се стигна и до гол, Десподов проби по фланга и върна към Тиаго, чийто удар бе блокиран, но после топката стигна до непокрития Кулма и след рикошет топката спря в мрежата - 1:0.

В 18' "червените" имаха претенции за дузпа, след като Чорбаджийски прати топката в ръката на Андонов, но твърде отблизо и реферът не уважи исканията. В 29' Кирил Десподов направи невероятен пропуск, изведен сам срещу вратаря от Тиаго след грешка на Здравко Илиев. Десподов опита технично да прехвърли Аргилашки, но не успя.

Напълно логично, предвид случващото се на терена, ЦСКА удвои преднината си. Точен отново бе Кулма след страхотна контраатака. Тиаго изведе Кулма и той опита пас, който бе блокиран, но топката попадна у колумбиеца и той с мощен шут я прати в мрежата.

Само 5 минути след подновяването на играта отборът на Стамен Белчев можеше да направи резултата класически, но след страхотно изпълнение със задна ножица на Александър Дюлгеров ударът му срещна напречната греда.

В 66' "червените" удариха и втора греда Тиаго центрира към Каранга и нападателят отклони с коляно топката, която срещна напречния стълб. От своя страна пък Верея така и не намира начин как да противодейства и да създаде нещо опасно.

Минута след втората греда, ЦСКА нанесе и трети удар. Каранга с глава засече центриране на Тиаго и вкарва своя осми гол в осем мача.

Преди мача

"Червените" са в серия от пет поредни победи и трябва да бранят първото си място с нови три точки, след като дербито между Левски и Лудогорец в сряда завърши 0:0.

Любопитното преди срещата обаче е ,че  старозагорци са с над два пъти повече сухи мрежи от "червените" дотук през сезона. Заралии допуснаха 4 гола у дома срещу Черно море във втория кръг, но в последвалите 5 двубоя инкасираха попадения само в една среща и то срещу шампиона Лудогорец в Разград. Така скромният тим има над два пъти повече сухи мрежи от ЦСКА-София - 5 срещу 2. Тимът на Стамен Белчев не допусна гол само срещу Септември и Берое.

Стартови състави:

ЦСКА-София: 30. Черниаускас, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 6. Рубен Пинто, 15. Малинов, 19. Десподов, 20. Тиаго, 23. Дюлгеров, 9. Каранга, 26. Кулма

Верея: 96. Аргилашки, 21. Илиев, 33. Енчев, 4. Селим Бен, 15. Слаев, 8. Балде, 16. Витанов, 14. Нургалиев, 9. Фенуш, 11. Йорданов, 7. Андонов