Нов провал за ЦСКА - 0:1 от Локо Сф на "Армията"

Снимка: БГНЕС

6103 0

ЦСКА записа пореден провал в "А" група. "Червените" се издъниха с 0:1 от Локомотив (София) в последен мач от 26-ия кръг на А група.

Тимът на Галин Иванов привидно владеше инициативата през почти целия мач, но при едно от малкото си положения Локо вкара. Владислав Романов се разписа в 71-ата минута.

ЦСКА вече седем срещи не знае какво е гол.

Разликата с лидера Лудогорец стана непосилна - 9 т. Нещо повече - Локо (Сф) вече е втори с точка пред "армейците". На 2 след ЦСКА пък е Литекс, който в следващия кръг приема "червените" в Ловеч. При нова загуба тимът на Галин Иванов може да се прости с надеждите си да играе в Европа или да стиска палци Лудогорец да спечели купата, за да излезе в турнирите като четвърти.

Първо полувреме

Треньорът на ЦСКА заложи на юношите Анатоли Господинов и Петър Витанов. На пейката на гостите пък седна Димитър Васев, който се се лекуваше от прищипан нерв, за което Sportline пръв ви съобщи и отсъстваше от заниманията на тима през седмицата.

"Червените" логично натиснаха, но при една от редките атаки на Локомотив, Гъргоров е опита безуспешно от разстояние да изненада вратаря на ЦСКА.

В 20-ата Минута Жаоан Фелипе можеше да вкара. Бразилецът обаче прати топката над вратата.

5 минути по-късно целият щаб на ЦСКА скочи за дузпа за нарушение на бившият "армеец" Александър Бранеков срещу Стефан Николич. Съдията обаче си затрая.

В 35-ата минута шут на Фелипе профуча покрай гредата.

В следващите минути последваха два опита от страна на ЦСКА да превземе вратата на противника с изстрели отдалеч, но късметът не бе на страната на Фелипе и Аурелиан Йоахим.

Последваха два опита от страна на ЦСКА да превземе вратата на противника с изстрели отдалеч, но късметът не бе на страната на Фелипе и Аурелиан Жоаким.

Второ полувреме

Отново натиск на ЦСКА и още в първите минути смяна - Жоаким отспъва място на Тони Силва.

Сектор Г запали факлите, които за пореден път носеше за победата.

В 61-ата минута Тончи Кукоч обстрелва вратата на Локо, но топката минава встрани.

След Силва, Галин Иванов вкара в игра и Милисавлевич, но това не даде резултат.

В 71-ата минута Романов изненадващо вкара за гостите. Юношата на "армейците" отбеляза със силен удар с левия крак по диагонала. Крилото не изрази радостта си от гола.

Юношата на "армейците" отбеляза със силен удар с левия крак по диагонала. Крилото обаче не изрази радостта си от гола.

В оставащото време ЦСКА наложи стихиен натиск, но без особен успех. Няколкото удара от далеч не затрудниха вратаря Божидар Митрев.

Преди мача

Вихрен Манев беше определен с жребии да свири столичното дерби. Неговото име беше в урната заедно с това на Георги Кабаков.

Срещата е от изключително значение и за двата отбора, като в лагера на "червените" напрежението е много по-високо.

От началото на 2015 година 31-кратните шампиони не  знаят какво е победа, а играчите от  "Армията" нямат отбелязан гол.

ЦСКА е в плачевна форма - в последните 6 мача е с 0 победи, 2 равенства и 4 загуби.

На противоположния полюс е селекцията на Локомотив. "Железничарите" от 8 мача нямат поражение в елита.

Именно от "Наджда" тръгна "черната" серия на ЦСКА със загубата 0:2. Последните 14 домакинства на тима срещу Локо обаче са завършвали с успех за "армейците".

ЦСКА - Локомотив (София) 0:1 (Романов 71)

ЦСКА: Господинов, Попов, Тунчев, Галчев, Венцислав Василев, Крачунов, Кукоч, Витанов, Жуан Фелипе, Николич, Жоаким

Локомотив София: Митрев, Бранеков, Романов, Траянов,Хаджиев, Гъргоров, Том, Ливраменто, Тодоров, Старокин, Елтон