Истински разгром! Ясен е съперникът на победителя от сблъсъка между ЦСКА и Сепси

Снимка: UEFA

4524 0

Казахстанският Актобе ще е почти сигурният съперник на победителя от двойката ЦСКА – Сепси в третия квалификационен кръг на Лигата на конференциите. Казахите разбиха с 4:1 като гости Торпедо Кутаиси в Грузия. Така те вече предвкусват класирането си за следващата фаза на надпреварата.

В началните минути на двубоя на стадион „Рамаз Шенгелия“ домакините задържаха интригата. Актобе обаче откри резултата в 34-ата минута. Попадението реализира Алибек Касим от дузпа. Гостите нанесоха втория си удар в 43-ата минута, когато се разписа Милош Райчкович.

След антракта Максим Самородов направи преднината на казахите класическа. Той вкара за 0:3 в 73-ата минута. Гиорги Арабидзе заби почетното попадение за Торпедо в 89-ата минута. В третата минута на добавеното време обаче Андрия Филипович фиксира крайното 1:4.

Реваншът е след седмица. Победителят от този сблъсък обаче изглежда ясен. Въпросът е дали ЦСКА ще може да направи чудо срещу Сепси след поражението с 0:2 в първия мач в София.