Два късметлийски гола нажежиха страстите на "Армията" (ВИДЕО)

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

4131 0

Изключителни бяха финалните 5 минути на първото полувреме в дербито между ЦСКА и ЦСКА 1948. Двата отбора се захапаха от първата минута на "Армията", но последните 300 секунди бяха изключително драматични.

Важен дебютен гол в още по-важен момент

Първият гол в мача беше за домакините от ЦСКА - попадение, което може да е изключително важно по пътя към титлата. И то с автор Енес Махмутович.

Защитникът вкара с гол от почти 20 метра, след като топката беше изчистена от защитник на гостите и се озова точно в него. Без да се опитва да спре топката той реши да стреля и, въпреки че не "намери" по оптимален начин кълбото, то се оплете в мрежата след цели 3 тупкания преди да влети в мрежата.

"Армията" избухна, но изключително болезнен за претендентите за титлата беше краят на полувремето.

Вкараха на Бусато от 30 метра

Точно в първите секунди на добавеното време Педриньо беше в половината на съперника. Той бе по лявото крило, рязко сви към центъра и от 30 метра реши да стреля. Това изненада сериозно Бусато, който не успя да се пласира добре и, въпреки че докосна топката, тя влетя в мрежата - 1:1!

Ударът на бразилеца действително бе изключително плътен, но както ще видите във видеото, вратар от класата на Бусато е длъжен да избие тази топка: