Давид Яблонски от Левски през 2018 г.: Каранга е пе#@&аст, к$р за ЦСКА (ВИДЕО)


Давид Яблонски от Левски през 2018 г.: Каранга е пе#@&аст, к$р за ЦСКА (ВИДЕО)
Снимка: Ivan S. Ivanov / LAP.bg

280 0

Интересен казус се заформя в българския футбол, след като в понеделник от Левски подчертаха отношението на Стоян Орманджиев и Фернандо Каранга от отбора на ЦСКА след последното Вечно дерби. 

Най-новия скандал между Левски и ЦСКА

В събота "червените" се наложиха с 3:1, а нападателят и директорът не пропуснаха да се подиграят с големия съперник. Заради това на "Герена" пожелаха най-малко Каранга да бъде наказан от Дисциплинарната комисия към БФС поради две причини: 

"Когато състезател в състезанието публично унижава, обижда или хули друг състезател по какъвто и да е начин се наказва със спиране на правата до 3 срещи и глоба в размер на 3000 лева“, както и член 37 ал. 17, т. 2 –

„Който публично в печатни, телевизионни и електронни медии каже или извърши нещо унизително за честта или достойнството на съдия или друг участник във футболната среща се наказва за обида, както следва: Футболист: глоба в размер на 4000 лева".

Обидите към Каранга и 31-кратните шампиони

SportLive.bg припомня един позабравен случай с участието на бившия звезден бранител в Левски Давид Яблонски. Той имаше горещо съперничество с Фернандо Каранга и избухна в социалните мрежи през есента на 2018 г. 

Яблонски имаше здрава биткка с Каранга

Не изпускай важна новина в света на българския футбол – последвай ни във Viber за най-актуалната информация, последни резултати и топ анализи!

На 19-и септември Левски победи с автогол на Черниаускас (1:0) и ден по-късно се появи видео с нецензурни думи от футболиста на "сините": "ЦСКА за нищо не става! К*р за ЦСКА! Каранга, къде си бе, п*****ст".

Справка показва, че след случая във Вечното дерби от 10-ия кръг на Първа лига - Яблонски е бил неизменен титуляр в следващите осем двубоя. В крайна сметка бранителят е изваден от групата срещу Етър, а БФС го глобява:

"За обидни и нецензурни изказвания в средствата за масова информация, на основание чл.37, ал.1, т.17, ал.2, б. А и във връзка с чл.6, ал.8 от ДП /2018/2019/ - ДК наказва Давид Яблонски състезател на ПФК "Левски" гр. София с глоба в размер на 3000 лева". 

Скоро след избухналия скандал с видеото на чеха - той лично поднесе извиненията си за случилото се. 

Още: Давид Яблонски се превърна в герой при исторически трофей за Краковия

Яблонски: Когато играеш в Левски, те подкрепя цяла България

Бивш играч на Левски: Разбрах за даренията от Яблонски и реагирах веднага, докато обядвах

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Кратки истории

Лудост на Мондиал 2026! Футболист стана милионер за секунди след исторически момент

Още след първите няколко срещи на Мондиал 2026 е много възможно да е паднал най-скъпият гол в историята на футбола....

Най-четени новини

виж всички