ЦСКА зарадва 5000 с 3:2 над Металург (Донецк) и Велизар Димитров

6666 0

ЦСКА зарадва 5000 фенове с победа с 3:2 над украинския Металург (Донецк) и бившия "армеец" Велизар Димитров. Контролата в паузата на шампионата заради европейските квалификации на националния отбор се състоя на стадион "Българска армия". Тя беше част от празника, който "червените" организираха в чест на 6-и септември. Приятелският мач беше посветен и на бившата звезда на ЦСКА Велизар Димитров, който от "Армията" премина именно в украинския клуб. Преди двубоя той беше награден за цялостен принос в историята на ЦСКА, получи червена фланелка с №8, както и екип на Металург с №18.

В мача Жоаким даде аванс на ЦСКА още в 3-ата минута, а Джордже Лазич изравни минута след това. В 33-ата минута Жуан Фелипе отново изведе домакините напред в резултата – 2:1, след като получи хубав пас от Аурелиен Жоаким. Така завърши първото полувреме. През втората част Металург отново изравни за 2:2 в 73-ата минута. Алешандре се разписа след диагонален и хубав удар от около 25 метра. В 78-ата минута Неманя Милисавлевич реализира за крайното 3:2 в полза на ЦСКА. Сърбинът проби отдясно и с премерен удар разстреля вратаря на украинския отбор.

ЦСКА - МЕТАЛУРГ (ДОНЕЦК) 3:2