ЦСКА тресна Локо (Пд) 3:0 с едно полувреме игра

1347 0

ЦСКА тресна Локомотив (Пд) 3:0 с едно полувреме игра и записа първи успех от 5 мача срещу този съперник. Всичките попадения паднаха през втората част, когато "армейците" се разиграха и набързо видяха сметката на домакините. Трима чужденци се разписаха във вратата на "смърфовете". Тони Силва в 49-ата, Серджиу Буш в 70-ата и Жоан-Фелипе Рибейро в 92-ата минута. Тази победа върна първото място на "червените" във временното класиране в "А" група, където за няколко часа се беше наместил Ботев (Пд) с успеха с 2:1 над Хасково.

Футболистите на ЦСКА имаха сериозни трудности в началото на мача, тъй като домакините играеха доста твърдо и безкомпромисно. През първия половин час съперниците показаха футбо на висока скорост, но така и не създадоха сериозна опасност пред вратарите. Преди почивката ЦСКА се отчете само с едно положение. Тони Силва ценнтрира остро в наказателното поле, Маркиньос се размина с топката, която попадна у Антон Карачанаков. Последният стреля от близо, но не уцели вратата. В 33-ата минута на Стойчо Младенов му се наложи да направи принудителна смяна. Еденилсон Бергонси се контузи и на негово място на терена се появи Хуан Рибейро.

След почивката ЦСКА заигра по-добре и това даде резултат точно 4 минути след началото на втората част. След атака по лявото крило и центриране в наказателното поле, Валентин Илиев отклони топката към далечната греда, където Силва необезпокояван, с левия крак не остави шанс на Йордан Господинов. Първоначално останаха съмнения за засада, но телевизионните повторения показаха, че Диян Молдованов е играл с топката преди тя да се озове в нападателя на ЦСКА.

След попадението за гостите, ЦСКА започна все повече да пресира своя противник и да се задържа в половината на Локомотив. В 70-ата мнинута ЦСКА стигна до свободен удар отдясно по нападението, но твърде далече от наказателното поле. Зад топката застана Маркиньос, който сервира коженото кълбо на главата на Серджиу Буш, а румънският нападател я прати неспасяемо в мрежата. Веднага след това футболистите на ЦСКА имаха отлична възможност чрез Тончи Кукоч, който дори вкара топката във вратата, но реферът Вихрен Манев посочи, че преди това е имало засада.

Най-чистото положение за Локомотив дойде в 75-ата минута след невероятна грешка на Дивиш. Вратарят на гостите излезе извън наказателното си поле, където обаче не успя да изчисти топката и тя попадна в резервата Бирсент Карагерен. Футболистът на домакините обаче не успя да я насочи в абсолютно опразнената врата на гостите.

Точка на спора на Лаута сложи появилия се като резерва Жоан Фелипе Рибейро, който се разписа в продължението на двубоя. След добър пробив на Тони Силва отдясно, футболист на Локомотив успя да избие, но топката попадна в Луис Соарес, който веднага видя непокрития Рибейро на границата на наказателното поле, а той с премерен удар я прати в долния десен ъгъл на вратата.

СТАТИСТИКА:

Мач от 7-ия кръг в "А" група

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) - ЦСКА 0:3

0:1 Тони Силва 49

0:2 Серджиу Буш 70

0:3 Жоан Фелипе 90+2

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 12. Йордан Господинов, 4. Венелин Филипов, 20. Деян Молдованов, 15. Ангел Грънчов, 17. Богомил Дяков, 3. Здравко Илиев, 19. Ванчо Траянов, 6. Благой Наков (66-21. Бирсент Карагерен), 14. Станислав Маламов (66-13. Георги Стефанов), 10. Александър Якимов, 9. Дани Кики

Резерви: 1. Божидар Стойчев, 2. Ивайло Димитров, 13. Георги Стефанов, 21. Бирсент Карагерен, 18. Христо Стамов, 7. Бранимир Костадинов

Треньор: Неделчо Матушев

ЦСКА: 33. Якуб Дивиш, 77. Тончи Кукоч, 3. Александър Тунчев, 19. Апостол Попов, 14. Валентин Илиев, 28. Маркиньос (73-8. Борис Галчев), 4. Стивън Сънди, 22. Еденилсон Бергонси (32-70. Жоан Фелипе), 71. Антон Карачанаков (56-20. Луис Соарес-Платини), 7. Тони Силва, 17. Серджиу Буш

Резерви: 99. Стоян Колев, 31. Кристиан Супусепа, 34. Денис Причиненко, 8. Борис Галчев, 70. Жоан Фелипе Рибейро, 13. Орелен Жоаким, 20. Луис Сoарес

Треньор: Стойчо Младенов

Жълти картони: Богомил Дяков, Ангел Грънчов, Благой Наков, Здравко Илиев (Локо Пд); Стивън Сънди, Еденилсон Бергонси, Тончи Кукоч, Луис Соарес-Платини (ЦСКА)

Съдия: Вихрен Манев

Стадион: "Локомотив", парк "Лаута", Пловдив