ЦСКА се изложи срещу Локо (ГО), падна с 2:3 в мач с 2 червени картона

2181 0

ЦСКА се изложи здраво при гостуването за контролата срещу Локомотив (Горна Оряховица) в паузата на първенството заради мача на националния отбор срещу Малта в неделя. "Армейците" паднаха с 2:3 в много груб мач с два червени картона. Контролата се състоя на стадион "Локомотив" в Горна Оряховица, а теренът беше в кошмарно състояние.

Мачът започна с минута мълчание в памет на Ивайло Димитров-Руския. ЦСКА поведе още в 5-ата минута от дузпа. Наказателния удар реализира румънецът Серджиу Буш. За фаул точно срещу него беше отсъден 11-метровият наказателен удар. Домакините стигнаха до изравняване на резултата в 20-ата минута. След центриране от фаул пред наказателното поле на "червените" Горанов успя да засече топката в мрежата на гостите за 1:1. Още в следващата си атака, локомотивци имаха шанс да направят пълен обрат, но късметът беше на страната на гостите. До почивката ЦСКА направи няколко пропуска чрез Жуан Фелипе и Карачанаков, но в крайна сметка резултатът не беше променен. В последната минута на първата част Апостолов получи втори жълт картон и съответно червен. След разбирателство между двамата треньори, домакините излязоха за втората част в пълен състав.

В 52-ата минута и Причиненко от ЦСКА беше предупреден официално за втори път. В 61-ата минута талантливият Радой Божилов засече пас на Фелипе за 2:1. Лошият терен не позволяваше креативност у когото и да е и изглеждаше, че резултатът ще се запази. Контраатака в 82-ата минута обаче позволи на Локомотив отново да възстанови равенството чрез Николай Иванов, а само шест по-късно влезлият на почивката Стоян Колев трябваше отново да вади топката от мрежата си след гол на Иван Пенев за крайното 3:2.