ЦСКА подхлъзна Етър сред преспите и багерите на “Армията” (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Снимка: Lap.bg

7490 0

ЦСКА в крайна сметка успя да се наложи над Етър в отлагания двубой от Първа лига. Битката започна още в събота, но завърши малко преди 19:30 часа в неделя. Домакините победиха с попадения в заключителните 10 минути - Линдсет откри в 84-ата, а 120 секунди по-късно нов гол в професионалния футбол реализира Християн Петров.

Това бе предпоследен двубой на стадион "Българска армия" преди реконструкцията на съоръжението, а Етър остана без успех като гост на "червените" в шампионатен двубой - след точно 30 срещи.

ЦСКА остава и след двубоя си в 18-ия кръг на върха във временното класиране в Първа лига със своите 41 точки след 18 срещи. Клубът е в серия от 15 двубоя без загуба във всички турнири. Етър пък е на дъното с 8 пункта.

И второто полувреме - подобно на първото, главно се проведе пред вратата на "виолетовите" с огромен натиск на домакините. Това обаче не попречи и на Етър да създаде едно опасно положение при 0:0.

Вижте при какви условия на "Армията" се играе ЦСКА - Етър (ГАЛЕРИЯ)

Второ полувреме

Точно в 18:30 часа срещата продължи с началото на втората част. Кълбото бе за гостите.

Около 180 секунди отнеха на Дюкенс Назон да създаде първото голово положения пред съперниковата врата. Хаитянинът бе изведен и стреля, но Величков продължи със спасяванията от предния ден.

След общо час игра Шано се освободи от Кордоба в наказателното поле и гостите опитаха да изненадат Бусато, но кълбото премина покрай десния страничен стълб.

Пред заключителните 20 минути в игра влезе и Данило Асприля на мястото на Майкъл Естрада. Еквадорецът изпита билки след подновяването на срещата. "Червените" опитаха да погледнат и към статичните полижения, но един подобен удар завърши с крайно неточен удар на Вион след последвало разбъркване пред наказателното поле.

ГОЛ! Джонатан Линдсет откри за "червените" в 84-ата минута. Норвежецът се възползва от центриране на Иван Турицов, дошло от десния фланг и засече кълбото с глава. Голмайсторът не пропусна да се хвърли в снега и да отпразнува бурно ценното попадение! 1:0!

ГОЛ! Християн Петров подсигури успеха на домакините само 120 секунди по-късно! Младежкият капитан на България засече избита топка пред наказателното поле и не остави шансове! 2:0!

Стартови състави

ЦСКА: 1 Густаво Бусато, 19 Иван Турицов, 13 Браян Кордоба, 6 Християн Петров, 15 Тибо Вион, 17 Емануел Шакич, 26 Марселино Кареасо, 7 Джонатан Линдсет, 14 Тобиас Хайнц, 29 Майкъл Естрада, 9 Дюкенс Назон

Етър: 22 Мартин Величков, 6 Пламен Димов, 15 Георги Ангелов, 4 Георги Александров (изгонен с червен картон 13' ), 7 Кольо Станев, 77 Мартин Николов, 28 Николай Янков (*Ловре Кнежевич 39'), 23 Мосес Кандидус, 29 Янко Ангелов, 24 Шахредин Букхолда, 9 Мартин Тошев

*влиза в игра

Преди мача

На полувремето вчера близо 30 минути представители на двата тима и БФС са обсъждали дали срещата да продължи. В крайна сметка домакините пожелали отлагането и от централата се съгласили, макар това да предизвикало главоболия за гостите.

До почивката домакините имаха тотален превес над случващото се и само Мартин Величков спаси "виолетовите". ЦСКА контролираше кълбото през 64% от времето и създаде 16 голови положения. Мартин Тошев пък нацели гредата.

Възпитаниците на Ел Маестро влизат в срещата от върха във временното класиране с 38 точки от 17 двубоя, докато Етър е последен с 8 пункта.