ЦСКА изпусна дузпа, но се справи срещу 10 от Пирин (Благоевград)

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

6682 0

ЦСКА спечели домакинството си на новака в Първа професионална лига  Пирин Благоевград с 1:0. Така "армейците" вече имат актив от 6 точки след едва втория си мач в първенството. Единственото попадение в срещата падна в 39-ата минута, когато точен за ЦСКА беше Жорди Кайседо. В 50-ата минута еквадорският национал можеше да направи 2:0, но изпусна дузпа. Пирин игра повече от полувреме с човек по-малко, след като Станислав Манолев получи червен картон.

Преди мача легендата на ЦСКА Димитър Якимов получи специален плакет по повод 80-тия си рожден ден. В 5-ата минута Антон Карачанаков центрира опасно в наказателното поле на "червените", но защитата на ЦСКА внимаваше. Като цяло първите 10 минути не предложиха никакви интересни моменти.

В 16-ата минута Вилдсхут стреля от фал, но топката не затрудни Петър Петров. Две минути по-късно Манолев проби отляво и опита да центрира. Амос Юга пресече топката, преди тя да достигне до съотборник на Манолев.

Вилдсхут намери Кайседо в следващата атака, като благоевградчани не позволиха на еквадорския национал да отправи удар.

В 28-ата минута Станислав Манолев стреля от далечна дистанция, като Густаво Бусато спаси и топката излезе в корнер.

В 31-ата минута Кайседо беше фаулиран от Светослав Дяков. Тибо Вион стреля, като Петров изби топката, а при добавката Жорди Кайседо прати топката високо над вратата.

39' - 1:0! Георги Йомов центрира отдясно за Кайседо и еквадорецът изведе ЦСКА напред в резултата!

В 42-ата минута Станислав Манолев получи втори жълт и съответно червен картон, с което Пирин остана с 10 души.

В 48-ата минута Карачанаков напредна по лявото крило. Играчът на Пирин обаче се намираше в засада. Поради игра в ръка на Станислав Костов след намесата на VAR беше отсъдена дузпа за ЦСКА. Жорди Кайседо застана зад бялата точка, а Петър Петров спаси изстрела му.

В 57-ата минута Карачанаков се опита да създаде шанс за своя отбор, Бусато обаче внимаваше. Вилдсхут опита удар за червените, който беше много неточен. В 62-ата минута останаха съмнения за игра с ръка на Юрген Матей в наказателното поле, но такава не беше отсъдена.

В 65-ата минута Бисмарк Чарлс и Жеферсон се появиха вместо Жорди Кайседо и Тибо Вион. В 68-ата минута Хамза Чатакович нацели горната греда след изстрел от далечна дистанция. След това и Жеферсон пробва своя късмет, като топката излезе в аут.

Бисмарк Чарлс в 74-ата минута имаше нова възможност да стигне до втори гол за ЦСКА. В 83-ата минута в игра влезе Ахмед Ахмедов, като Стойчо Младенов заигра в схема 4-4-2.

В 85-ата минута Карачанаков стреля от фал, но Бусато улови топката.

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 16. Асен Дончев, 20. Християн Петров, 2. Юрген Матей, 26. Валентин Антов (к), 15. Тибо Вион, 11. Хамца Чатакович, 21. Амос Юга, 10. Георги Йомов, 9. Жорди Кайседо, 30. Яник-Сони Вилдсхут

ПИРИН: 99. Петър Петров, 38. Александър Дюлгеров, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 7. Мохамид Брахими, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 11. Станислав Манолев (к), 29. Станислав Костов, 15. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев

Двубоят започва в 21:00 ч. и ще може да го следите НА ЖИВО в SportLive.bg.

Къде да гледаме ЦСКА - Пирин?

След като мачовете на ЦСКА с Арда, Лудогорец и Локомотив София бяха отложени, "армейците" се концентрираха в Лига на конференциите. Там "червените" отстраниха Лиепая след две нулеви равенства и изпълнение на дузпи, а след това се справиха и с хърватския Осиек (4:2 и 1:1). Чешкият Виктория Пилзен се оказа серизно препятствие пред ЦСКА, като "армейците" загубиха с 0:2 гостуването си в Чехия.

Пирин се завърна в елита с доста опитен състав, като много познати на "червените имена" са в отбора. Това са Николай Бодуров, Станислав Манолев, Петър Занев, Преслав Йорданов и Антон Карачанаков. Освен тях екипа на ЦСКА са носили Станислав Костов, Александър Дюлгеров и Орлин Старокин. Борудов ще пропусне мача поради контузия, но се очаква останалите ветерани да започнат като титуляри

За последно двата тима играха контрола през януари, като тя завърши 0:0. За последно двата отбора играха в шампионатен мач през 2018 г., когато ЦСКА спечели като гост с 2:1, а Фернандо Каранга вкара победния гол в добавеното време.