ЦСКА играе - Карабах вкарва: Две греди спряха "червените" в последната им контрола в Австрия

Снимка: Emona Tsoncheva / LAP.bg

1471 0

ЦСКА загуби последната си контрола на австрийска земя, отстъпвайки с 0:1 от азербайджанския Карабах! "Червените" имаха своите шансове в срещата, но на два пъти гредите запазваха азерската мрежа "суха". В 71-ата минута падна и единственото попадение в срещата, при което останаха съмнения за засада!

"Червените" влязоха по-добре в мача и в началните минути контролираха събитията на терена, но впоследствие Карабах изравни играта. В 12-ата минута Федерико Варела стреля опасно, но вратарят улови.

Четири минути по-късно Жеферсон опита късмета си от пряк свободен удар, а топката премина малко встрани от гредата. След това Карабах на свой ред създаде добри възможности, но защитата на "армейците" ограничи до минимум опасностите пред Бусато.

Така се стигна до 41-ата минута когато Жуниор Нзила засече добро центриране с глава, но за негово нещастие топката срещна горната греда на азерите.

В началото на второто полувреме Густаво Бусато се намеси прекрасно, спасявайки удар на Кади. В 58-ата минута отново "червеният" страж бе на мястото си, за да парира изстрел на Филип Озович.

След това късметът обърна гръб на "армейците" за втори път в мача, след като Греъм Кери опита хубав удар по диагонал от фал, но топката отново се отби от гредата на Карабах.

Така се стигна до 71-ата минута когато азерите поведоха с 1:0! Муса Гурбанли бе намерен с пас зад защитата на ЦСКА и този път Бусато нямаше какво да стори, виждайки как топката влетява в мрежата му. Футболистите на Любо Пенев вдигнаха ръце за засада, но реферите не бяха съгласни с тях.