ЦСКА би Славия в голов трилър и ужасен инцидент с Георги Петков

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

6872 0

Отборът на ЦСКА постигна първи успех в официален мач през 2022-а година, след като срази Славия с 3:2 в епичен мач, играл се на стадиона в столичния квартал „Овча Купел“. Срещата бе белязана от зловещ инцидент между Георги Петков и Жорди Кайседо, след като стражът на „белите“ бе откаран от стадиона с линейка след тежкия сблъсък с еквадорския нападател на ЦСКА.

Всичките пет гола паднаха през втората част, след като Йон Бакеро даде аванс на домакините с дебютно свое попадение в 55-ата, а Жорди Кайседо изравни седем след това. Мено Кох направи пълен обрат в 72-ата, а четири по-късно Амос Юга вкара трети гол за „червените“. Десет минути преди края пък Ерол Дост вкара втория гол за Славия, а малко след това Ертан Томбак бе изгонен заради втори жълт картон, а същата съдба последва и Греъм Кери в добавеното време за гостите.

Така ЦСКА отново е на четири точки зад лидера Лудогорец, като „червените“ имат 44 точки, докато „орлите“ са с 48. Славия остана пети с 29 пункта.

"Белите" стартираха по-настъпателно в срещата, а в шестата минута Мено Кох спря Иван Минчев да шутира. Пет след това Добрев шутира фронтално, но прекалено леко и Бусато спаси. След четвърт час игра Мазику действа много лошо при изнасяне на топката и получи жълт картон, след като направи фаул срещу Бакеро.

В 31-ата минута пред ЦСКА се откри чудесна възможност, след като Вилдсхут пласира изящен пас към Греъм Кери в наказателното поле, но ударът му с левия крак отиде встрани. В 32-ата минута се видя много неприятна сцена на стадион "Славия", след като Георги Петков и Жорди Кайседо влязоха в единоборство, което бе изключително тежко за двамата, а Георги Петков бе изнесен от стадиона с линейка, след като не успя да се изправи няколко минути.

Пародията беше пълна, след като няколко минути никой не успя да отвори вратите на возилото със специален режим на движение, което още повече забави подновяването на играта. На мястото на Петков в игра влезе 16-годишният юноша на Славия Денислав Жеков.

Стойчо Младенов реши да направи смяна на почивката, а на мястото на Вилдсхут се появи Маурисио Гарсес. Това обаче не доведе до някаква промяна в началото след подновяването, а напротив - "белите" от София направиха две добри атаки, но ударите на Радослав Василев и Иван Минчев бяха неточни.

В 51-ата минута обаче Славия реализира гол, а дебютен такъв за отбора вкара Йон Бакеро. Нападателят получи центриране отляво от Соарес и с глава нанесе решителен удар - 1:0 за Славия.

Гостите изравниха резултата в 63-ата минута, когато ЦСКА получи ъглов удар. Топката бе центрирана блестящо от Греъм Кери за Жорди Кайседо, а еквадорецът отблизо с глава порази целта и изравни бързо след допуснатия гол. В 68-ата минута Бусато извърши нарушение в наказателното поле срещу Радослав Кирилов, след като преди това парира удар на Крис Добрев, но след преразглеждането oт ВАР се разбра, че има засада на бившия футболсит на Ботев Пловдив при извеждащия пас към него и дузпа за "белите' не бе отсъдена.

В 72-ата минута ЦСКА осъществи пълния обрат, след като Мено Кох с глава изпрати топката във вратата на "белите" по индентичен начин на първия си гол. Четири след това ЦСКА поведе с два гола разлика, след като тимът изпълни ъглов удар, а топката отиде право в Амос Юга. Халфът на ЦСКА отправи топовен шут, който бе неспасяем за Жеков - 3:1.

Домакините не се отказаха, а десет преди края Славия вкара втори гол в срещата, и то прекрасен. Ерол Дост бе оставен без човек до себе си пред наказателното поле на ЦСКА, а Кери не го посрещна. Последва мощен удар с левия крак на Дост, който бе неспасяем за Бусато - 2:3.

В 84-ата пък Ертан Томбак направи нарушение срещу Жорди Кайседо и получи втори жълт картон, оставяйки своите с 10 човека.

В добавеното време на дуела и ЦСКА остана с човек по-малко, след като Греъм Кери бе изгонен с втори жълт картон поради нелепо разкарване на топката и арбитърът Драганов го изгони от стадиона.

Стартовите състави:

Славия: Георги Петков, Ертан Томбак, Георги Вълчев, Венцислав Керчев, Людовик Соарес, Кристиан Добрев, Ерол Дост, Иван Минчев, Тони Тасев, Йон Бакеро, Радослав Кирилов

ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Мено Кох, Юрген Матей, Брадли Мазику, Томас Лам, Карло Мухар, Греъм Кери, Георги Йомов, Яник Вилдсхут, Жорди Кайседо

КЪДЕ ДА ГЛЕДАМЕ ДЕРБИТО СЛАВИЯ - ЦСКА В ПЪРВА ЛИГА

ПРЕДИ МАЧА:

ЦСКА стартира неприятно втория полусезон в Първа лига, след като направи разочароващо равенство с градския съперник Локомотив София. "Червените" дори можеха да загубят срещата, но все пак взеха ценна точка, която ги оставя в битката за титлата с Лудогорец.

Сега ЦСКА отново влиза в столично дерби, като този път съперникът е Славия. През есента двата тима завършиха 1:1 на стадион "Българска армия", но подобен резултат в момента със сигурност няма да удовлетвори Стойчо Младенов и неговите възпитаници, които са длъжни да търсят победата.