Често критикуваните легионери правят разликата между ЦСКА, Лудогорец и другите в Първа лига

Снимка: БГНЕС

3580 0

Първа лига се намира в традиционната си дълга зимна почивка, която все повече бива коментирана и се правят планове как тя да бъде намалена във времето. И така дори когато няма мачове, футболният ни елит е широко коментиран, а темите са много и различни.

ЦСКА и Лудогорец пак са в безмилостна битка

Сега е сезон и на трансфери, така че обръща и сериозно внимание на привличаните футболисти, които най-често са легионери. Има го и обратният момент - раздялата на играчи като тази на ЦСКА 1948 с Георги Русев, Локо Пловдив с Джовани или на Левски с Роналдо

Вкарват ли чужденците в Първа лига

И тримата имат сериозно участие в головете на отборите си през сезона, но докато първият е българин, то другите двама са легионери. Проучване на SportLive.bg показва, че голяма част от отборите в елита разчитат на попаденията от страна на чужденци, а най-зависимите са Лудогорец, ЦСКА и Локомотив Пловдив. И ако в Първа лига се се гледаха само попаденията на чужденци, то част от класирането щеше да изглежда така:

1. Лудогорец, 19 двубоя, 15 победи, 4 равенства, 0 загуби, 38:1 голова разлика, 49 точки;
  2. ЦСКА, 20 двубоя, 13 победи, 6 равенства, 1 загуба 26:4 голова разлика, 45 точки
  3. Локомотив Пловдив, 20 двубоя, 10 победи, 4 равенства, 6 загуби, 23:11 голова разлика, 34 точки
  4. Левски, 20 двубоя, 9 победи, 7 равенства, 4 загуби, 20:10 голова разлика, 34 точки
  5. Черно море, 20 двубоя, 7 победи, 10 равенства, 3 загуби, 15:7 голова разлика, 31 точки
  6. Ботев Пловдив, 20 двубоя, 8 победи, 7 равенства, 5 загуби, 24:17 голова разлика, 31 точки;

Какво правят българите

Какво обаче щеше да е класирането, ако се гледаха само попаденията на Българи? Отговорът в следващите редове:

2. ЦСКА 1948, 19 двубоя, 10 победи, 6 равенства, 3 загуби, 13:6 голова разлика, 36 точки
  3. Хебър, 20 двубоя, 9 победи, 6 равенства, 5 загуби, 18:13 голова разлика, 33 точки
  4. Арда, 20 двубоя, 9 победи, 6 равенства, 5 загуби, 16:8 голова разлика, 32 точки
  5. Славия, 20 двубоя, 8 победи, 7 равенства, 5 загуби, 13:8 голова разлика, 31 точки
  7. Лудогорец, 19 двубоя, 8 победи, 5 равенства, 6 загуби,9:10  голова разлика, 29 точки

-----------

13. ЦСКА, 20 двубоя, 2 победи, 13 равенства, 5 загуби, 3:6 голова разлика, 19 точки

Следете със SportLive.bg голмайсторската класация в Първа лига!