ЦСКА най-после не само победи, ами и зарадва с футбол

Снимка: БГНЕС

2151 0

ЦСКА зарадва феновете си за Коледа с хубава игра и малко по-изразителна победа от обичайните минимални успехи. Стамен Белчев видя как възпитаниците му надвиват Дунав с 3:0 и по най-добрия начин приключва ангажимента си с първия отбор - три победи и равенство.

В 60-ата минута Рубен Пинто откри резултата с първия си гол за ЦСКА, след като довкара топката, рикоширала в гредата при удар с глава на Преслав Йорданов. Нападателят на три пъти нацели гредата - първият път от дузпа в 18-ата минута, а в последния случай стреля от задна ножица, но отново нямаше късмет.

2:0 направи Божидар Чорбаджийски с глава в 85-ата минута, като преди това вратарят Мартин Луков бе направил две феноменални намеси. Цял мач именно той опази Дунав от разгром, но нямаше как да попречи на крайната победа на ЦСКА.

В 93-ата минута Александър Дюлгеров с глава засече подаване на Чорбаджийски в малкия пенал, но топката отново (за четвърти път) се отби от гредата. Тя обаче се върна в обсега му и той на празна врата нямаше проблем да фиксира крайното 3:0.

Дунав игра след 85-ата минута с човек по-малко на терена за втори жълт картон на Марио Петков.

ЦСКА е трети с 35 точки - осем по-малко от Левски и 12 по-малко от Лудогорец, а Дунав е шести с 28 пункта.

В шестата минута Дунав бе на косъм да получи дузпа, след като Васил Шопов се откъсна от защитата, но бе повален от вратаря Георги Китанов малко пред границата на наказателното поле. Стражът получи жълт картон, а гостите не се възползваха от прекия свободен удар.

Малко по-късно Преслав Йорданов с хубав удар създаде първото по-интересно действие пред вратата на "драконите".

В 18-ата минута Тейнур Марем опита да направи суплекс срещу Преслав Йорданов и реферът отсъди дузпа. Потърпевшият обаче изпълни неубедително и вратарят Луков отрази в гредата удара му от бялата точка, а при добавката Густаво Кулма стреля над вратата.

В следващите десетина минути ЦСКА отправи два опасни удара - първо на Преслав Йорданов, но топката рикошира и кацна върху мрежата, а след това на Густаво Кулма от 20-ина метра, като Луков отново се намеси блестящо.

В 42-ата Диого Виана центрира отлично от пряк свободен удар и Божидар Чорбаджийски отправи много опасен удар, който обаче бе отразен от блестящия Луков. Йорданов вкара при добавката, но е бил в засада и голът му не бе зачетен.

Второто полувреме започна силно за "армейците" и те обсадиха вратата на Дунав, но в 51-ата минута след хубави финтове в наказателното поле Никола Колев стреля доста неточно и опропасти първото истински добро положение.

Секунди по-късно диагонален шут на Диого Виана облиза мрежата от външната страна. В 60-ата минута все пак натискът на домакините доведе до логичен резултат - страхотно центриране на Антон Недялков бе засечено с глава по красив начин от Йорданов. Топката се отби в напречната греда, а при добавката Рубен Пинто бе точен по диагонала за 1:0. Oстанаха съмнения за засада на голмайстора, но попадението бе зачетено.

И след попадението ЦСКА не спираше да реди атаки от всякакви позиции, но Луков бе на обичайната си висота, а в 70-ата минута Преслав Йорданов с ножичен удар за трети път удари гредата!

Съставите:

ЦСКА: 12. Китанов, 3. Недялков, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 6. Пинто, 7. Виана, 9. Йорданов, 20. Бумал, 22. Колев, 23. Дюлгеров, 26. Кулма

Дунав: 1. Луков, 4. Патев, 5. Марем, 22. Милчев, 3. Петков, 11. Димов, 6. Аясс, 94. Ненов, 77. Костадинов, 10. Шопов, 9. Будинов