Камерите го изпуснаха, но това ВИДЕО показва нарушението на Джеси, заради което бе изгонен

Снимка: Официален сайт на Левски

13294 0

Левски победи ЦСКА с 1:0 в дербито днес, като Стивън Перейра си отбеляза нелеп автогол. Най-интересните моменти до почивката се случиха в края на първото полувреме, когато бе показан червен картон на Едвин Джеси.

Футболистът на "червените" влезе в единоборство с капитана на съперника Иван Горанов. Крайният защитник на Левски задържа играча на съперника, който видимо се изнерви и го избута на земята. При повторенията се видя, че играчът на ЦСКА посяга с дясната ръка, но камерите не показаха добре ситуацията и дали има удар.

Няколко часа след двубоя обаче се появиха из социалните мрежи видео явно от камерите на Националния стадион, които показват конкретното положение. На него се вижда, че Джеси посяга към Горанов, докато топката вече е далеч от тях. Владимир Вълков взе решение да покаже жълт картон на Горанов, а Едвин Джеси получи директен червен картон.

Част от ключовите моменти по време на срещата между двата тима - може да видите в този материал.