Възроденият Ботев (Пд) тресна и Царско село

Снимка: Оф. сайт на Ботев Пловдив

1278 0

Ботев (Пловдив) записа четвърта поредна победа в българското първенство, след като надигра при гостуването си Царско село с 3:0. По този начин "канарчетата" се изкачиха на 9-о място в класирането с 22 точки и могат дори да погледнат към първите шест места в класирането.

Двубоят на стадион "Славия" в квартал "Овча Купел" започна добре за Царско село. Антон Карачанаков стреля от изгодна позиция, но над вратата. В 25-ата минута Антонио Вутов откри резултата след хубава асистенция на Лазар Марин. В ситуацията остана съмнение дали топката не е напуснала аут линията с целия си обем, но голът бе признат.

До края на полувремето Вутов отново се разписа. Александър Тонев го изведе зад защитата и юношата на Левски бе достатъчно бърз и точен при удара, за да направи по-сериозна преднината на гостите. След паузата Тодор Неделев също се разписа от дузпа в 66-ата минута.