Славия спечели битката с Ботев Пловдив

Снимка: Vladimir Stoyanov / LAP.bg

1083 0

Славия постигна първата победа след 4 мача без успех. Столичани спечелиха гостуването си на Ботев Пловдив с 1:0 в мач от 24-тия кръг на Първа професионална лига. Единственият гол в двубоя падна в 14-ата минута, когато Ивайло Димитров беше точен след удар с глава. В 42-ата минута Антовски нацели гредата.

През втората част най-доброто положение за гол дойде в 65-ата минута, когато Атанас Илиев стреля опасно, но изстрелът му срещна напречната греда. В 74-ата минута щабът на Ботев поиска дузпа заради игра с ръка на Георги Вълчев. Реферът Волен Чинков обаче не отсъди такава и даде знак играта да продължи.

С победата Славия вече е на 11-то място в класирането в родния елит, като събра актив от 22 точки. Ботев е на десето място и има 24 пункта. Преди двубоя "канарчетата" имаха серия от пет мача без поражение в рамките на първенството.

Ето какво каза и Венци Стефанов след като Славия отпадна от Купата от Арда.