Руснак е герой за Славия на връх 3-и март, 540 минути без допуснат гол за Георги Петков

892 0

Славия постигна първа победа след подновяването на шампионата в "А" група. "Белите" изиграха нов силен мач и стигнаха до минимален успех с 0:1 при гостуването си на Ботев Пловдив и се внедриха в топ 3.

В началото на втората част падна и единственото попадение в срещата. Борислав Балджийски се освободи от защитник и центрира отлично към Сердер Сердеров, който с глава от малкото наказателно поле прати топката във вратата между краката на стража Голас.

Двубоят беше динамичен, но столичани заслужиха успеха си, въпреки че направиха доста пропуски и можеха да съжаляват за тях, ако не бяха две вещи намеси на Георги Петков през второто полувреме.

Славия събра 35 точки и се изравни с "Левски" на второто място в класирането. По-късно днес Берое може да изпревари и двата тима, ако спечели гостуването си на Черно море във Варна.

"Белите" продължават да са непобедени в 6 поредни двубоя, в които дори не са допуснали гол. През идния уикенд Славия гостува на Лудогорец в Разград.