Румъния - България 1:0! Ботев Пловдив загуби от румънски съперник

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

2572 0

Ботев Пловдив загуби от румънския Университатя Крайова с 0:2 в приятелски мач, игран в Банско. Тепърва в следващите седмици предстоят сблъсъци между отбори от двете страни, като кулминацията, разбира се, са европейските битки на ЦСКА и ЦСКА 1948 срещу съответно Сепси и ФКСБ.

Това бе първа контрола за "канарчетата" от лятната подготовка, както и своеобразен дебют за Станислав Генчев начело на отбора, макар и неофициален. Те обаче инкасираха попадение в своята врата още в 5-ата минута.

След отлично организирано нападение Александру Крецу бе изведен само срещу Ханкич и не сбърка. Ботев опита да отговори, като в следващите минути създаде няколко нелоши ситуации за гол, но не съумя да ги реализира. До края полувремето стражът на румънците Лауренцио Попеску имаше доста повече работа от своя колега, но се справи с всичко.

Без да е имало повече чисти голови ситуации, около четвърт час преди края на редовното време Университатя Крайова вкара нов гол и удвои аванса си. След удар от движение на Флорин Борта топката рикошира в Станислав Работов и се оказа неспасяема за появилия се като резерва на вратата Стефан Смъркалев.

Стартови състави на двата отбора

Ботев Пловдив: 1. Хидайет Ханкич, 3. Джеферсон Гранадо, 4. Хуго Аззи, 6. Моузес Енокела, 9. Мартин Секулич, 15. Джеймс Ето'о, 16. Самуел Акере, 19. Абдулайе Траоре, 23. Димитър Тонев, 24. Джаспър Ван Хертъм, 25. Станислав Работов;

Университатя Крайова: 21. Лауренцио Попеску, 15. Юрай Бадел, 14. Карло Томашек, 39. Йонуц Митран, 38. Флорин Борта, 4. Александру Крецу, 23. Михай Капацана, 28. Александру Митрица, 37. Мариан Данчу, 9. Андрей Иван, 19. Елвир Колич.