Монтана обърна Ботев (Пловдив) и задмина Левски в Първа лига

Снимка: Официален сайт на Ботев Пловдив

1910 0

Новакът в Първа лига Монтана обърна Ботев (Пловдив) и ги победи с 3:1 като домакин в мач от шестия кръг на елитния шампионат на България. Домакините допуснаха ранен гол, с който изостанаха в резултата, но бързо се мобилизираха и се добраха до трите точки в срещата.

След осем минути игра "канарчетата" откриха след гол на Атанас Илиев. В 26-ата минута обаче Монтана изравни чрез Билал Бари, а само две минути по-късно домакините стигнаха до пълен обрат след попадение на Стефан Цонков. В 82-рата минута пък Тони Тасев оформи крайното 3:1.

С победата Монтана се изкачи до седмото място в подреждането с актив от 8 точки - с една повече от Левски, който утре посреща ЦСКА 1948 на "Герена". Ботев пък затвърди лошата си форма, допускайки трето поражение от началото на сезона, което за момента им отрежда 12-о място с едва 5 пункта.

В по-ранния мач от деня Ботев Враца победи Царско село с 1:2 като гост.