Куп пропуски и греди: Ботев Пловдив пак не вкара на „Колежа“, но завърза битката за седмото място (ВИДЕО)

Снимка: Alexander Karamfilov / LAP.bg

4267 0

Ботев Пловдив и Славия сътвориха зрелищен двубой на стадион „Христо Ботев“ в Пловдив, но не успяха да счупят нулите на светлинното табло, завършвайки 0:0 в среща от 34-ия кръг в Първа лига.

По този начин „канарчетата“ сложиха край на серията си от 4 поредни загуби при дебюта на новия си временен треньор Стефан Стоянов. Любопитното е, че домакините започнаха двубоя с цели 7 българи в стартовия състав. За съжаление на феновете на „Колежа“ любимците отново не успяха да вкарат дебютния си гол на новия стадион. Положителното е, че поне бе спечелена първа точна на съоръжението.

Славия пък регистрира трето поредно равенство в плейофите за седмото място и постави под въпросителна участието си в баража за Лига на конференциите. „Белите“ запазват заветната позиция с 55 точки, но преднината им вече е само 3 точки пред Арда. Предстоят още два кръга до края както и директен мач с тима от Кърджали.

Ботев Пловдив остава 10-ти с 33 пункта.

Като цяло двата тима създадоха куп положения, над 20 за целия мач. По веднъж и гредите спасиха и „канарчетата , и „белите“.

Двубоят на „Колежа“ започна динамично. Любопитен факт е , Лъчезар Балтанов започна за първи път като титуляр за „канарчетата“ от 15 юли 2022 година. Домакините стигнаха до 3 поредни корнера в 9-ата минута, но не успяха да създадат големи главоболия на Кръстев.

В 13-ата Емил Виячки едва не вкара гол за гостите, но се оказа, че е имало засада.

В 14-ата минута домакините имаха претенции за дузпа за фал срещу Секулич в пеналта. Съдията Васимир Ел-Хатиб обаче прецени, че няма основания да я отсъди.

Четвърт час по-късно Галин Иванов стреля неточно. В 32-ата минута пък Ертан Томбак тресна гредата.

„Канарчетата“ профукаха най-чистото си положение в 41-ата минута. Тогава Мартин Секулич нахлу в пеналта, финтира Виячки, но вратарят Кръстев изби с крак удара му.

Второто полувреме продължи в същото русло. В 48-ата минута Аргилашки изби топката след центриране на Людовик Соарес и предотврати по-опасна атака на "белите".

В 55-ата минута Мартин Секулич бе спрян от Венцислав Керчев, топката стигна до Николай Минков, който стреля, но Кръстев отново се намеси решаващо.

Ертан Томбак в 67-ата минута би покрай гредата.

В 71-ата минута Мартин Секулич преодоля Емил Виячки и подаде към Антоан Бароан, който мигновенно стреля, но прати топката в страничния стълб.

До края интересните моменти не спряха, но нито един от отборите не успя да стигне до гол и респективно до победата.

Ботев Пд: 1. Георги Аргилашки, 4. Виктор Генев, 5. Красиан Колев, 7. Лъчезар Балтанов, 9. Мартин Секулич, 11. Антоан Бароан, 15. Джеймс Ето`о, 17. Николай Минков, 20. Антонио Перера, 25. Станислав Работов, 30. Димитър Папазов

Славия: 12. Николай Кръстев, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 55. Натам Гасама, 37. Венцислав Керчев, 83. Христо Попадийн, 17. Ерол Дост, 4. Людовик Соарес, 33. Галин Иванов, 88. Тони Тасев, 9. Ахмед Ахмедов

Ботев Пловдив се раздели с треньора си Бруно Балтазар след последния си мач срещу Арда, загубен с 1:2 в Кърджали. В днешния мач „канарчетата“ ще бъдат изведени от временния си наставник Стефан Стоянов.

„Жълто-черните“ регистрираха три поредни поредни поражения на новия си стадион. В тях те дори не отбелязаха и гол пред верните си фенове. Иначе Ботев Пд е в поредица от 4 загуби в шампионата. Пловдивчани са на 10-ото място и се очертава да финишират именно на него.

Славия записа две поредни равенства в последните си срещи. Последната победа на „белите“ е именно срещу „канарчетата“ с 1:0 в първия кръг от плейофите за седмото място. Тимът на Ангел Славков към момента заема заветната 7-а позиция, осигуряваща бараж за Лига на конференциите.

Успех на „Колежа“ до голяма степен ще бетонира Славия за участие в мача за евроквота. Ботев Пд пък най-накрая ще се опита да зарадва бултрасите след завръщането на отбора в дома си.