Хамза измъкна Ботев срещу Черно море на глухия стадион

15718 0

Ботев (Пловдив) надви кризата, напускащите звезди и отсъствието на феновете си и стигна до победа над Черно море с 2:1 в мача от 3-ия кръг на "А" група. С успеха "канарчетата" излязоха временно на второто място в класирането, събирайки седем точки, колкото и водачът ЦСКА. Черно море падна с една позиция след първата си загуба през новия сезон и вече е под чертата.

Томаш Ирашак откри в 18-ата минута, Стенио изравни в 44-ата. Пловдивчани стигнаха до победата едва в 84-ата минута, благодарение на резервата Юнес Хамза, който вкара технично след асистенция на Иршак.

Мачът, който се игра без публика заради наказание на Ботев от миналия сезон, започна спокойно, до 13-ата минута ничия врата не бе застрашена. Точно тогава Черно море осъществи първата по-сериозна атака пред вратата на Михаил Иванов, която бе завършена от Миро Манолов, но той стреля неточно. В 17-ата минута Коконов можеше да смути домакините, крилото проби до наказателното поле и стреля, но Иванов отрази.

Резултатът бе открит в 18-ата минута при първата ситуация пред Ботев в мача. Томаш Иршак получи пас на 15 метра от наказателното поле и, останал сам срещу вратаря, с плътен удар диагонално прониза мрежата на "моряците" за 1:0.Пет минути по-късно младият Цветелин Чунчуков пропусна да удвои преднината на "канарчетата", като стреля опасно, но Китано парира. Ботев стигна до втори гол в 27-ата минута, като точен бе Иван Цветков. Въпреки това попадението бе отменено заради вдигнат високо крак на Чунчуков в ситуацията.

Гостите от Варна можеха да се върнат в мача в 31-ата минута, в основата на ситуацията бе Иван Коконов, но дебютантът Пламен Николов спаси своя тим. Черно море впрегна всички сили, за да се върне в мача. Варненци задържаха топката и не бе изненада, че в 40-ата минута можеха да изравнят. Мишо Венков отправи опасен изстрел с глава, но Иванов отрази. Въпреки това, логичното се случи минута преди края на полувремето. След колективна грешка при изпълнение на ъглов удар Стенио от много близо успя да превземе вратата на Ботев и мачът да започне отначало.

Второто полувреме започна с тотално превъзходство на Ботев. В 50-ата минута Росен Колев пропусна да накаже бившия си тим, след като топката попадна у него след изпълнение на корнер, а изстрелът му мина на сантиметри от целта. Все пак Черно море стигна до сиатуация в 62-ата минута, когато голмайсторът Стенио стреля от далечно разстояние, но встрани от вратата.

През втората половина на полувремето Черно море се поотърси и потърси победното попадение по-активно. Въпреки това Ботев бе отборът, който отново съумя да излезе напред в резултата. Влезлият като резерва Юнес Хамза в 84-ата минута получи прекрасен пас зад защитата на Черно море от Томаш Иршак и, останал сам срещу Китанов, мушна топката под плонжа на вратаря за 2:1.