Георги Николов вкара два гола, но Ботев Пловдив допусна обрат и загуби от руски гранд

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

681 0

Един от водещите отбори у нас Ботев Пловдив допусна поражение с 2:3 след обрат от Динамо Москва в последната си проверка на турска земя, преди завръщането в България. Добър мач направи новото попълнение на "канарчетата" - Георги Николов, който наниза две попадения в руската врата.

Развой на Ботев - Динамо

Ботев Пловдив загуби от Динамо Москва в контрола

Още: Строителят на "Колежа" към Зингаревич: Ние, ботевистите, Ви подарихме акциите на Ботев

Двубоят започна страхотно за родния тим, който поведе в резултата още във втората минута. Георги Николов бе точен след подаване на Нвачукву. В 18-ата минута отборът на Ботев удвои преднината си след второ попадение на Николов, който вкара след центриране от корнер.

5 минути по-късно Динамо върна гол. Матвей Игонен не се намеси добре и Фьодор Смолов добави топката в мрежата от близка дистанция за 1:2. В самия край на първата част бе отсъдена дузпа за московския тим. Хорхе Караскал реализира от 11 метра и изравни за 2:2.

През втората част двата тима намалиха оборотите и в последната минута от редовното време обаче Александър Чупайов вкара трети гол за Динамо и донесе победата за своя отбор.

Лагерът в Белек, Турция за Ботев приключи с два успеха и три поражения. Преди подновяването на Първа лига "жълто-черните" ще срещнат Хебър Пазарджик в последната си проверка от подготовката.

Още: Всичко приключи: Ботев Пловдив обяви трансфера на Антоан Бароан

Антон Зингаревич заговори за опит да му вземат Ботев Пловдив: Не съм си и помислял да се оттеглям