Ботев Пловдив прескочи две места и вече е в Топ 3 след трудна победа над Ботев Враца

Снимка: Yulian Todorov / LAP.bg

1310 0

На старта на 17-ия кръг в Първа лига Ботев Пловдив постигна много трудна победа срещу Ботев Враца с 2:1. Със спечелените 3 точки "канарчетата" поне временно се настаниха на трето място в класирането, прескачайки две позиции. Врачани си остават на 12-а позиция, но Пирин Благоевград и Царско село могат да ги пратят на дъното, ако в този кръг спечелят срещу ЦСКА 1948 и Левски.

Домакините вкараха гол още във втората минута, дело на Маркиньос, но той бе отменен с ВАР заради засада. След 11 минути игра Тодор Неделев отново изведе бразилския централен нападател сам срещу Красимир Костов и той отново я прати във вратата на Ботев Враца. Последва ново разглеждане с ВАР, но този път всичко бе коректно - 1:0!

В 49-ата минута гостите бяха напът да изравнят резултата, но Дориан Бабунски видя как ударът му срещна дясната греда на Аргилашки. Само минутка по-късно Емануел Току получи подаване от Тодор Неделев и с прекрасен изстрел в горния десен ъгъл покачи на 2:0!

В 77-ата минута врачани намалиха изоставането си на 2:1, след като Валери Христов комбинира с Бабунски и той стреля директно от въздуха - Георги Аргилашки нямаше какво да стори. Секунди преди края на добавеното време, Дориан Бабунски отново прати топката във вратата на Ботев Пловдив, но попадението му бе отменено, тъй като имаше засада.

*В следващия кръг "жълто-черните" гостуват на Левски, а Ботев Враца ще приеме Берое у дома си!