Ботев (Пд) надигра Черно море, но спечели с гол от спорна дузпа

806 0

Ботев (Пловдив) изпепели амбицията на Черно море за участие в европейските клубни турнири през следващата година, след като "канарчетата" удариха с 3:1 "моряците" в "Коматево" днес.

Пловдивчани изиграха много силен двубой, в който определено бяха по-добрият отбор. В 30' домакините разиграха отлично пред пеналта и Нелсън изведе Гамаков в наказателното поле, а халфът с кинжален удар по диагонала откри резултата.

Само три минути по-късно резултатът беше изравнен, след като Симеон Райков стреля от пряк свободен удар, топката рикошира в гърба на Мариян Огнянов и влетя във вратата, пазена от Виктор Голас - 1:1 до почивката.

Вторите 45 минути почнаха с поделено преимущество, но Ботев стигна пръв до гол. В 63' Балтанов беше точен от дузпа, покрай която обаче ще има сериозни дебати, след като Борислав Стойчев отне с чист шпагат топката от играч на Ботев.

5 минути по-късно с красив удар от дистанция Балтанов фиксира крайното 3:1, а Ботев изпусна и по-убедителен успех, след като гостите бяха пречупени още след несправедливо отсъдената дузпа.

С победата си Ботев изпревари Черно море в класирането като вече има 28 точки - една повече от днешния си съперник.