Ботев (Пд) ликува с първа победа за сезона, ВАР едва не им я взе

Снимка: Rostislav Grancharov / LAP.bg

3010 0

Ботев (Пловдив) постигна първата си победа през сезона с новия треньор Рафаел Ферейра начело. "Канарчетата" победиха Етър с 2:1 в седмия кръг на Първа лига и са с 1 победа, 2 равенства и 4 загуби дотук през кампанията. "Виолетовите" пък имат само една спечелена точка през сезон 2023/24.

"Жълто-черните" откриха резултата на "Ивайло" в 66-ата минута, когато точен бе новият им лидер Ивелин Попов. Етър изравни в 73 чрез Николай Янков, който малко преди това бе влязъл в игра. Победното си попадение "канарчетата" реализираха в 89-ата минута чрез Антоан Бароан.

Ботев вкара още в 14', но попадението бе отменено заради засада. Най-добрата ситуация пред тях през първата част се случи в 44', когато стражът на домакините спаси изстрел на Секулич отблизо.

Етър достигна до най-доброто си положение дотук в мача в малко след подновяването. В 47' те нацелиха гредата след удар с глава, а при добавката Мартин Тошев стреля над вратата. Четири минути по-късно Ханкич се намеси решително при нов удар на Тошев.

Резултатът бе открит в 66', когато Ивелин Попов се разписа със силен изстрел от точката на дузпата. Той получи от Рабей, нагласи си топката и шутира с ляв крак - 1:0 за гостите!

В 73' "канарчетата" предявиха претенции за нарушение в наказателното поле срещу Попов, но те не бяха уважени. Етър предприе контраатака, Станев проби отдясно и намери нахлуващия Николай Янков, който опъна мрежата на Ханкич - 1:1.

След изравняването гостите натиснаха и за няколко минути бяха по-опасният тим, в 85' Величков се намеси решително, предодвратявайки втори гол във вратата си. Но не успя да направи същото в 89', когато Антоан Бароан наказа грешка в защитата на Етър. Резервата на "жълто-черните" не остави шансове на домакините с изстрел в близост до точката на дузпата.

Ситуацията обаче бе прегледана с ВАР заради игра с ръка на Джонас Там. Съдията на двубоя Станислав Тодоров обаче призна гола и Ботев се поздрави с първата си победа през кампанията. Успехът изкачи пловдивчани с една позиция в класирането и вече са 13-и. Етър пък отиде последен с единствената си спечелена дотук точка.