"Ботев" откри контролите с победа след обрат

Снимка: Официален сайт на Ботев

736 0

"Ботев" (Пловдив) започна летните си контроли с победа с 3:1 над втородивизионния Оборище. Успехът дойде след обрат, след като съперникът поведе в 18-ата минута. "Жълто-черните", които доминираха почти през целия мач, успяха да обърнат мача, след голове на Божидар Васев на два пъти и новото попълнение Димитър Алексиев.

"Ботев" наложи превъзходството си от самото начало, но в 18-ата минута допусна да му поведат. Тогава Иван Колев засече от движение центриране на Обаси и преодоля Михаил Иванов за 1:0. В 26-ата минута Алекс Колев се опита да изравни, но ударът му с глава не намери целта. Резултатът стана 1:1 две минути по-късно, когато след атрактивно изпълнение Васев засече със задна ножица избита топка от защитниците на Оборище и я вкара в мрежата на Яначков.

През второто полувреме "Ботев" успя да поведе, след пропуск на Алексиев. Младият нападател се реваншира за пропуска си и изведе своя тим напред в резултата. Подаде му авторът на първия гол - Васев.

Последваха силни минути за Оборище, който на два пъти можеше да изравни, но късметът и добро спасяване на влезлия на полувремето Валентин Галев удържаха преднината на "канарчетата".

Победата на "Ботев" бе подпечатана от Божидар васев в 73-ата минута. Крилото се възползва от грешка в отбраната на съперника и пусна топката покрай вратаря за 3:1.