Ботев и Локо не решиха спора в дербито на Пловдив

Снимка: Официален сайт на Ботев (Пловдив)

1911 0

Ботев и Локомотив не можаха да се победят в напрегнато дерби на Пловдив, играно на неутрален терен на стадион "Лазур" в Бургас. Срещата завърши наравно 1:1, след като първо Дани Кики изведе "железничарите" напред в 67-ата минута, но 10 по-късно новото попълнение на "канарите" Иван Стоянов изравни.

И двата тима имат основания да съжаляват за пропуснатите положения, като повечето бяха пред вратата на Ботев и възпитаниците на Илиян Илиев наистина имат за какво да се ядосват.

"Канарите" обаче реаиграха много силно след инкасираното попадение и не бе изненадващо, че стигнаха до крайното 1:1.

През първото полувреме Локо (Пд) имаше по-чистите положения, като още в 3-ата минута играчите претендираха за дузпа след игра с ръка в наказателното поле на Ботев, но реферът Ивайло Стоянов не посочи бялата точка.

В 12-ата Мартин Камбуров бе изведен на стрелкова позиция в пенала, но се позабави и прострелният му пас бе пресечен. В 44-ата Марчев бе забравен от защитата на Ботев на изгодна позиция в наказателното поле, но вратарят Георги Георгиев спаси майсторски.

Ботев веднъж създаде напрежение в пеналтерията на гостите, но така и не стигна до опасен удар преди почивката.

През втората част темпото не се повиши, а ситуациите пред двете врати бяха малко, но в 67-ата минута падна гол.

Колективна грешка на защитата на Ботев позволи на Симеон Райков да стреля от чиста позиция. Вратарят Георгиев изби, но връхлитащият Дани Кики направи успешна добавка с помощта на рикошет - 0:1.

В 76-ата минута Иван Стоянов изравни резултата, след като бе изведен зад защитата от Жоао Паоло - 1:1.

Преди това Паоло изпусна два изгодни шанса да изравни, а Локо (Пд) - да покачи преднината си.

Повторенията индикираха, че при гола на Стоянов по-скоро има засада на автора на попадението.

Двата тима не спряха да разменят атаки до края, а Райнов направи фрапантен пропуск пред почти празна врата в 89-ата минута и изпусна да донесе победата на Локомотив.