Битката за Тракия бе за Ботев Пловдив, бивш играч на ЦСКА държа Берое в играта до края

Снимка: Alexander Karamfilov / LAP.bg

1404 0

Ботев Пловдив записа безценна победа в Битката за Тракия срещу Берое. "Канарчетата" надделяха с минималното 1:0 и по този начин дръпнаха с 3 точки на 10-ата позиция именно пред "заралии", които остават 11-и. Мачът можеше да бъде решен на няколко пъти по-рано през двубоя, но бившият вратар на ЦСКА Иван Караджов се отличи със силен двубой.

Това е пети пореден двубой в Първа лига, в който Берое не успява да спечели важното дерби (в този период Ботев има три победи, а две срещи са завършили наравно).

През първото полувреме домакините показаха по-добра игра и имаха два пъти повече опити за гол. Още преди да е изминал и четвърт час игра можеха да открият резултата, след като Антоан Бароан бе на позиция сам срещу Иван Караджов, но стражът спаси.

"Заралии" отговориха с подобна ситуация, но и там се стигна до пропуск на Вини Трибуле, а и бе отсъдена засада. Все пак спасяването на Хидайет Ханчич в 29-ата минута бе наложително, тъй като ситуацията бе напълно редовна. Тогава отново Трибуле бе на чудесна позиция около зоната за изпълнения на дузпи - непокрит, но и ударът, и добавката бяха спасени от Ханчич.

След половин час игра падна и единственото попадение в двубоя, което бе дело на Па Конате. Крайният бранител получи от Дилан Мертенс, показа добра игра срещу противников бранител и нанесе неспасяем за Караджов изстрел в горния му десен ъгъл.

След равностоен четвърт час игра за старт на второто полувреме, падна второто попадение в 71-вата минута. Емануел успя да се разпише след добро овладяване, но голът правилно бе отменен заради засада.

Ботев имаше и още една чудесна ситуация да си реши дуела по-рано, но отново Иван Караджов отказа съперник, излязъл сам срещу него. Мартин Секулич го стори, след като момент преди това собственоръчно си осигури шанса, отнемайки топката след грешка на Педро Енрике.

До края на срещата така и не падна нов гол. В следващия си двубой от Първа лига Ботев Пловдив гостува на Черно море (04.03), докато Берое посреща у дома Септември София (04.03).