Бароан се развихри и помогна за разгром на Ботев Пд срещу Берое (ВИДЕО)

Снимка: Aleksandar Karamfilov / LAP.bg

3098 0

В 12-ия кръг на Първа лига Ботев Пд разгроми с 4:1 Берое на "Колежа" в поредното издание на "Битката за Тракия". Над всички бе Антоан Бароан, който реализира хеттрик с голове в35', 47' и 70'. Ивелин Попов се разписа в 87', а Джани Политано вкара почетното попадение в 85'.

Две от попаденията за Бароан дойдоха след дузпи, а в 65' стражът на старозагорци Хуан Лунгарсо бе изгонен заради игра с ръка извън наказателното поле. Така, неговият тим довърши мача с човек по-малко, което още повече повлия за този развой.

"Канарчетата" постигнаха втората си победа на обновения "Христо Ботев", а за наставника Душан Керкез е първа начело на тима. С успеха си Ботев събра 12 точки и е 11-и във временното класиране, докато Берое заема 8-ата позиция с 14.

За пловдивчани бе по-добрия старт, като Фаустас Степонавичус можеше да открие резултата след 4 минути игра, но топката мина покрай вратата. В 15' срещата доста се изнерви заради нарушение около наказателното поле на Берое. Именно заради Ивелин Занев реши даде 5 жълти картона доста бързо. Франко Минго, Ивелин Попов, Тиаго Сейхас, Хуан Лунгарсо и Енцо Еспиноса бяха наказани.

Ивелин Попов изпълни директно свободния удар, но право в стената. В 18' Трибуле бе изпуснат от защитата, но ударът му с глава мина покрай вратата. В средата на първата част Ботев Пловдив нанесе първия точен удар, който бе на Фаустас, но право в ръцете на Лунгарсо.

В 35' на пловдивчани бе дадена дузпа заради нарушение на Божидар Пенчев. Зад топката застана Антоан Бароан, който бе безгрешен и откри за 1:0.

Малко преди края Акере бе изведен на чиста позиция, но се забави с отиграването и пропусна да увеличи преднината. Точно преди да свърши полувремето Годой нацели гредата и не успя да изравни за Берое.

Втората част започна отлично за домакините. Само след 2 минути игра Антон Бароан вкара страхотен гол от далечно разстояние, но трябва да се отбележи, че Лунгарсо бе излязъл малко по-напред. А това беляза само началото на вихрено голове полувреме.

Малко след час игра Берое остана с човек по-малко, след като с директен червен картон бе изгонен вратарят Лунгарсо. Той напусна наказателното поле, за да пресрещне Бароан, но заради игра с ръка извън наказателното поле - бе изгонен. Франко Рамос излезе, за да влезе на негово място резервният страж Родриго Ачинели.

От изпълнението на свободния удар Реда Ребей стреля директно, а в наказателното поле Ойос отклони топката с ръка. Ивелин Занев веднага отсъди дузпа, а Бароан оформи хетттрика си с втори гол от дузпа в двубоя.

След това Берое имаше шанс да върне попадение. но Политано стреля в аут. 5 минути преди края Берое все пак успя. Севайос комбинира с Политано, който успя да преодолее Кайзер за 3:1. Много бързо обаче пловдивчани стигнаха до 4-то попадение чрез Ивелин Попов, което бе и последният гол в двубоя.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Ботев Пд: 92. Даниел Матеус Кайзер 5. Джонас Там 10. Ивелин Иванов Попов 11. Антоан Жилбер Бароан 14. Фаустас Степонавичус 15. Джеймс Армел Етоо Ейенга 16. Самюел Акере 19. Антоан Конте 20. Антонио Перера Калдерон 21. Точукву Ннади 38. Константинос Балогианис

Берое:  1. Хуан Пабло Лунгарсо 2. Густаво Каскардо Де Асис 3. Франко Гастон Рамос Минго 6. Джорди Джейр Говеа Мерлин 8. Божидар Красимиров Пенчев 9. Сантиаго Леандро Годой 10. Енцо Сантиаго Ариел Хойос 15. Енцо Еспиноза Барето 17. Едуин Дейвид Ласо Рамос 21. Тиаго Дилан Сийас 91. Винни Дугари Трибулет

Ботев загуби два поредни мача в първенството след добрата серия от резултати преди това, включваща две победи и равенство с шампиона Лудогорец в Разград. Тимът на Душан Керкез отстъпи последователно на ЦСКА и Черно море, като в момента заема 13-та позиция с девет точки.

Берое е осми в таблицата с 14 пункта, като ще търси първи успех под ръководството на новия старши треньор Хосе Ачиари – старозагорци са в крайно негативна серия, като са без победа в последните си пет мача, при това без вкаран гол – все пак поредицата от загуби бе спряна с нулево равенство срещу ЦСКА 1948 у дома.