Снимка: neftochimic.com

4552 0

Нелепа грешка, довела до гол, допусна стражът на Нефтохимик (Бургас) Росен Андонов в сблъсъка срещу Септември (София). Столичани спечелиха мача с 0:2 като гост, а за победата "заслуги" има и вратарят на домакините, който на практика даде преднина на съперника в мача.

До грешката се стигна едва в четвъртата минута, когато Андонов получи подаване към себе си. Той веднага бе атакуван от бившия нападател на ЦСКА Борис Галчев, но вратарят на Нефтохимик успя да го залъже и да си освободи пространство за подаване.

Андонов обаче твърде дълго задържа топката вместо да се освободи от нея. Последва нескопосано докосване на вратаря, което позволи на Галчев да му отнеме топката и да реализира гол. В 29-ата минута пък Спас Георгиев оформи крайното 0:2 от дузпа.