1788 0

Славия се наложи над Пирин (Благоевград) с 3:0 като гост в последния мач от втория кръг на „А“ група, изигран тази вечер. Точни за „белите“ бяха Джереми Манзоро, който реализира две от попаденията, и Ивайло Димитров. Двубоят беше изгледан от президента на „белите“ Венцеслав Стефанов. С успеха Славия вече е едноличен лидер във временното класиране с пълен актив от 6 точки.

Първо полувреме

Началните минути на срещата започнаха без сериозни голови опасности пред двете врати. В 13-тата минута Мартин Тошев стреля с глава, но топката мина покрай левия страничен стълб на вратата на Петков. Веднага след това Ивайло Димитров също отправи удар, но Костов улови. В 20-тата минута бе показан и първият жълт картон в мача. Той бе за Тони Тасев за грубо нарушение срещу Диего Фераресо.

В 24-тата минута Пирин (Бл) стигна до много добра възможност. Венцислав Бенгюзов шутира от около два метра към вратата на гостите, но уцели напречната греда. Няколко минути по-късно домакините отново бяха близо до гола. Благой Наков излезе очи в очи с вратаря на Славия, но прати топката в аут.

В 36-тата минута Бенгюзов също получи жълт картон след фаул срещу Мбарга. Пет минути по-късно и Ивайло Димитров бе санкциониран заради нарушение срещу Дюлгеров.

В 44-тата минута Славия получи право да изпълни 11-метров наказателен удар. Главният рефер Георги Кабаков посочи бялата точка, след спорно нарушение на Емил Виячки срещу Ивайло Димитров. Зад топката застана Джереми Манзоро, който я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Костов и даде аванс от 1:0 за Славия.

Недоволни от решението на Кабаков, феновете на Пирин започнаха да хвърлят бутилки към съдиите, а играчите на домакините с жестове се опитват да ги успокоят. Един от привържениците се опита да нахлуе на терена, а на място се появи полиция. В добавеното време на първото полувреме и Диего получи жълт картон, след като спря непозволено съперников футболист.

Второ полувреме

Второто полувреме започна със смяна. На мястото на Франк Мбарга за Славия се появи Костадин Дяков. В 52-та минута Пирин имаше възможност да изравни резултата. Тони Тасев се озова сам срещу Георги Петков, след като бе изведен отлично от Мартин Тошев, но се поколеба какво да прави и би топката право в стража на гостите. Веднага след това Илия Карапетов бе заменен от Маркиньос.

В 57-та минута Ивайло Димитров направи невероятен пропуск, след като от перфектна позиция стреля в аут. В 62-та минута Богомил Дяков получи жълт картон. В следващите минути играта се накъса, след като картони получиха още Маркиньос, Георги Петков и Костадин Дяков. В игра се появи Антонио Хаджииванов, който замени Благой Наков.

В 77-та минута Славия стигна до втори гол! Ивайло Димитров засече с глава топката и я прати в мрежата на Красимир Костов, след като центриране на Петър Атанасов. След попадението Атанасов напусна терена, а на негово място влезе Владимир Семерджиев.

В 84-тата минута "белите" решиха всичко в този мач, след като отбелязаха и трети гол. Джереми Манзоро отново се разписа за своя тим, след като бе изведен перфектно от Диего Фераресо.

Малко след това Манзоро бе заменен, а на негово място влезе Антон Карачанаков. В 89-тата минута Владимир Семерджиев също получи жълт картон. До края на срещата резултатът се запази и Славия си тръгна от Благоевград с трите точки.

Пирин (Благоевград) – Славия 0:3

Състави:

Пирин (Благоевград): Красимир Костов, Богомил Дяков, Александър Башлиев, Александър Дюлгеров, Емил Виячки, Венцислав Бенгюзов, Благой Наков (70-Антонио Хаджииванов), Антон Костадинов, Илия Карапетров (53-Маркиньос), Мартин Тошев, Тони Тасев

Треньор: Неделчо Матушев

Славия: Георги Петков, Димитър Пиргов, Цветомир Панов, Диего Фераресо, Живко Атанасов, Джереми Манзоро (88 - Антон Карачанаков), Янис Карабельов, Франк Мбарга (46-Костадин Дяков), Дуде Догала, Ивайло Димитров, Петър Атанасов (78-Владимир Семерджиев)

Треньор: Иван Колев

Съдия: Георги Кабаков

Стадион: „Христо Ботев“, Благоевград