Верея изненада Черно море с обрат на "Тича"

Снимка: БГНЕС

908 0

Черно Море претърпя изненадваща загуба от Верея с 1:2 в двубой от 15-и кръг на Първа професионална лига, който се игра на стадион "Тича" в морската столица.

Черно Море се оттегли на почивката с гол преднина, автор на който стана Георги Илиев в 21-ата минута. Гостите обаче бяха по-добри на терена през второто полувреме и заслужено успяха да сътворят пълен обрат с попадения в рамките на три минути. Венцислав Бенгюзов изравни в 72-ата минута, а в 75-ата се разписа Валери Домовчийски, който се появи на игрището в началото на второто полувреме.

В последната минута от допълнителното време Черно Море можеше да стигне поне до точка, но вратарят на старозагорския тим Георги Аргилашки изби в корнер топката след опасен изстрел на Антон Огнянов от пряк свободен удар. Верея сложи край на серия от три поредни поражения и с актив от 23 точки измести от шестото място именно Черно Море, който остава с 21 т. "Моряците" в следващия кръг гостуват на Дунав, а Верея посреща Етър.