Валери Божинов се отпуши за Септември, гонитбата продължава

Снимка: Emona Tsoncheva / Lap.bg

3941 0

Септември София се разправи категорично с Левски Лом в пореден мач от кръга във Втора лига с 3:0. По този начин столичани продължават да трупат актив, който ще им е нужен за евентуално класиране в Първа лига за следващия сезон.

Дебютен гол за Септември реализира Валери Божинов, който стартира за отбора си от първата минута и покачи аванса на 2:0 в 34-ата минута. Четвърт час по-рано пък Асен Чандъров даде тон за успеха чрез дузпа.

Крайното 3:0 в Драгалевци оформи Владислав Узунов десет минути преди края и по този начин Септември взе резонен успех.

Така Септември остана на петото място и е с 47 точки, докато Левски Лом очевидно вече мисли за Трета лига, след като тимът има едва осем точки в своя актив, а първият отбор пред северняците – Марек, е с 23 пункта.