В контрола на "отхвърлените": Етър и Арда излъчиха категоричен победител (ВИДЕО)

Снимка: Guner Shukru / LAP.bg

2527 0

Арда Кърджали спечели контролата срещу Етър в петък. До двубоя се стигна, след като ЦСКА и ЦСКА 1948 отложиха срещите си срещу въпросните съперници, които бяха насрочени за третия кръг на Първа лига.

Двата тима премериха сили на неутрален терен в Нова Загора, а южняците се наложиха с 3:1. Попаденията бяха дело на Хюсеинов, Тилев и Коконов. Те оформиха класическа преднина още до почивката, след като паднаха попадения в 15-тата, 40-тата минута и в последните секунди на частта.

Крайното 1:3 бе оформено 6 минути преди края чрез опитния Ивайло Димитров. Той реализира от статично положение, след като Шано бе съборен около наказателното поле.

Пред победителите предстои след седмица гостуване на Ботев Пловдив, а Етър ще се отправи към визита на Черно море. Кърджалийци имат една точка от началото на сезона, а възпитаниците на Луканов - нито една.

Вижте временното класиране в Първа лига преди началото на третия кръг!