Юношите тръгнаха отлично по пътя към Евро 2017

911 0

Юношеският национален отбор на България по футбол до 17 години стартира с победа европейските квалификации в група 8, след като се наложи с 1:0 над Грузия.

Единственото попадение в мача бе дело на Илия Груев-младши в 35-ата минута от дузпа.

По-късно днес е втората среща от групата, в която домакините на квалификацията Финландия излизат срещу Швеция.

Първите два отбора от всяка група продължават напред към Елитния квалификационен кръг, а също там отиват и пет от 13-те най-добри трети състава.

Българският отбор беше по-добър през първото полувреме и контролираше ситуацията на терена. В отделни моменти след почивката грузинците опитаха да стигнат до равенство, като в една от ситуациите и вратарят Христо Лалев се намеси много добре.

Пет минути преди края българската формация можеше да стигне и до втори гол, но ударът на нападателя на Барселона Джошкун Теменужков нацели гредата.