Юношите до 17 години загубиха от Швеция с 1:3

Снимка: Guliver/Getty Images

650 0

Юношеският национален отбор на България до 17 г. загуби от Швеция с 1:3 във втория си двубой от Първия квалификационен кръг за ЕВРО 2017.

Двубоят на стадион "Раахен Урхейлупуисту" в Раахе бе равностоен до 46-та минута, когато Тихомир Димитров получи червен картон, което се оказа решаващо за крайния изход. Финдел откри резултата в полза на Швеция от пряк свободен удар. Шведите се възползваха от численото си предимство и пет минути по-късно Крона отбеляза за 2:0.

В 65-та минута националите върнаха едно попадение. Груев асистира на Джошкун Михайлов, който преодоля Тенандер за 1:2. Три минути по-късно резервата Мавана реализира за крайното 3:1 в полза на Швеция.

Във временното класиране България има актив от 3 точки (2 мача). Лидер е Швеция с 6 точки (2 мача). Тимовете на Грузия и Финландия са без точка, но и с мач по-малко.